MS v atletice: Hejnová nezaváhala a jde si za medailovým snem, Kemboiovi pogratuloval prezident

Třetí den (pondělí 24. 8.) MS v bodech:

  • Zlato v běhu na 100 metrů žen obhájila Fraserová-Pryceová
  • Dálkař Radek Juška doskočil až do finále
  • Semifinále na 400 metrů překážek ovládla Hejnová, Rosolová nepostoupila
  • Jiřina Ptáčníková neskočila základní výšku
  • Oštěpař Veselý se kvalifikoval 1. pokusem, Frydrych Vadlejchem končí
  • Balner přeskočil Kudličku ve finále mužské tyčky

Na úvod středečního programu se představila Jiřina Ptáčníková v kvalifikaci tyčkařek. Mistryně Evropy z Helsinek 2012 však nepřekonala základních 430 centimetrů a překvapivě do finále nepostoupila.

„Tři křížky, to už se mi dlouho nestalo, povzdechla si se slzami v očích česká reprezentantka.

Na postup do finále nedosáhla ani Lucie Sekanová v běhu na 3000 metrů. Časem 9:45,72 obsadila 27. místo.

Dálkař Radek Juška proskočil do finále svým posledním pokusem. Díky výkonu 798 centimetrů se v Ptačím hnízdě představí i v úterním finále.

V odpoledním programu se představila hned trojice českých oštěpařů. První na řadu přišel nejmladší z nich Jakub Vadlejch. Čtyřiadvacetiletý oštěpař hodil své náčiní k 79 metrům, to na postup ovšem nestačilo. Pokus, který dolétl až za kvalifikační limit 83 metrů, skončil těsným přešlapem. Protest české výpravy byl zamítnut.

Ve druhé skupině se nevedlo ani Petru Frydrychovi, který s výkonem 74,24 m skočil až na 30. příčce. Čest českých oštěpařů zachránil ten nejpovolanější – Vítězslav Veselý. Oštěp mistra světa z Moskvy přeletěl hned v prvním pokusu kvalifikačních 83 metrů (83,63 m). Ve středečním finále ho čeká pokus o obhajobu.

Obhajovat zlato bude i Zuzana Hejnová na 400 metrů překážek. Česká rekordmanka byla s časem 54,24 nejrychlejší ze všech semifinálových běhů, a to opět posledních pár metrů vypustila. Druhé české želízko v ohni Denisa Rosolová bude ve finále chybět. Čas 55,73 na postup nestačil.

„I když to nevypadalo, tak to bylo docela těžké. Po včerejšku jsem byla trochu unavená. Nakonec se mi ale běželo dobře. Doufám, že ve finále poběžím ještě lépe,“ řekla Hejnová v rozhovoru po doběhu

Ve finále mužské tyčky měli Češi dvojnásobné zastoupení. Jan Kudlička si ovšem neporadil s výškou 5,65 m a skončil na dělené 13. pozici. Starší z dua tyčkařů Michal Balner 565 cm překonal napoprvé. Díky čistému zápisu mu to stačilo na dělené 7. místo. Zlato bral Kanaďan Shawnacy Barber.

V disciplínách, do kterých Češi nezasáhli, obhájili titul mistra světa Ezekiel Kemboi (běh 3000 m steeplechase) a Catherine Ibargüenová z Kolumbie (trojskok).

Keňanovi na Twitteru popřál i prezident Uhuru Kenyatta.

https://twitter.com/UKenyatta/status/635831203111784450

Keňa po třech dnech vede pořadí národů.

Třetí den uzavřel sprint na 100 metrů, tentokrát v podání žen. Zlatá medaile a radost opět putují na Jamajku. Po včerejším triumfu Usaina Bolta se obhajoby mistrovského titulu dočkala i jeho reprezentační kolegyně Shelly-Ann Fraserová-Pryceová.

Robert Wünsch Autor článku
Robert Wünsch
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru