Jan HOMOLKA: Třešně budou chutnat!

Mnozí experti i fanoušci měli před sezonou jasno o prvním sestupujícím. Vždyť AFC Bournemouth se ještě nedávno plácal na chvostu League Two (4. nejvyšší soutěž). Bez peněz, trávníku, bez bodů.

Jenže ten, kdo vyhrál Championship, na odpis není! Kdepak, tuhle pohádku Bournemouthu neberme. Prožívejme ji s tímhle týmem plným odhodlání a touhy vzepřít se papírovým předpokladům.

Skromný, útočný, atraktivní, takový chtěl být nováček. A je!

bournemouth 2

V prvních dvou kolech to ještě nebylo bodově vyčísleno. Ale už zápas na Anfield Road s Liverpoolem ukázal možnosti svěřenců manažera Eddieho Howea.

A utkání v Upton Parku proti West Hamu naplno předvedlo, že „Třešně“ budou oživením ligy. Ať už výsledky a umístění v premiérovém ročníku budou jakékoli, je nad slunce jasné, že zápasy Bournemouthu budou zábava.

Bude za to moci občas zranitelná vlastní obrana (možná se vylepší nástupem Tyrona Mingse či Sylvaina Distina), ale hlavně ofenzivní síla.

Loni dal Bournemouth 98 branek, letos čekal dvě kola na historický moment, kdy dá první gól v Premier League.

A nemohl ho asi dát nikdo jiný než šutér Callum Wilson, který tenhle historický milník ještě vyšperkoval hattrickem.

bournemouth callum wilson

Výborně zapadla posila Max Gradel a skvěle hrají oba kraje. Simon Francis, Matt Ritchie (nezaměňovat s fanouškem Bohemians, který vtrhl na hřiště před lety) a Charlie Daniels — to jsou jména, která se musíme nově učit.

Je otázkou, jak bude vypadat hra proti silným celkům, ale proti sobě rovným může jít Bournemouth klidně se vztyčenou hlavou a sebedůvěrou. Přesně tak, jak ukázal v Upton Parku při vítězství 4:3.

Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru