Cyklistická Vuelta začala ve Španělsku na pláži a diskvalifikací Nibaliho

Červený dres pro vedoucího závodníka cyklistické Vuelty poveze v pondělí na třetím nejslavnějším závodě Esteban Chaves. Díky vítězství na vrcholu Caminito del Rey z něj vysvlékl Slováka Petera Velitse.

Pro Kolumbijce Chavese, který po těžkém pádu na Trofeo Laigueglia před dvěma lety málem s cyklistikou musel skončit, je to největší vítězství v kariéře.

Druhý skončil s pětivteřinovou ztrátou Nizozemec Tom Dumoulin, třetí se ztrátou 9 vteřin Ir Nicolas Roche.

Až za nimi dojeli největší favorité na celkové umístění. Joaquím Rodríguez a Nairo Quintana dojeli na pátém, respektive šestém místě se ztrátou 36 vteřin. O další 4 vteřiny později byl v cíli vítěz Tour de France Chris Froome. Ještě další vteřinku ztratil Španěl Alejandro Valverde.

https://twitter.com/bambula/status/635476916305297409

Další z favoritů Vincenzo Nibali se zapletl do hromadného pádu zhruba 30 kilometrů před cílem, který bohužel odnesli zraněním Australan David Tanner a Polák Przemyslaw Niemiec.

Nibali dojel do cíle se ztrátou 1:28 na vítěze, ovšem po nedělní etapě byl diskvalifikován. Když se snažil dostat zpátky do pelotonu, nechal se táhnout týmovým vozidlem. Nibali dostal pokutu 200 eur a vyhazov ze startovního pole. Tým Astana navíc v následujících dvou etapách bude mít v doprovodné koloně jen jedno auto.

Chaves si vítězstvím vybojoval červený dres, který po úvodní kontroverzní časovce družstev na pláži v letovisku Marbella vezl Slovák Peter Velits z týmu BMC. Časy dosažené v sobotní etapě se ale do celkové klasifikace nakonec počítat nebudou. Některé týmy z obavy o bezpečnost nejely v komplikovaném terénu naplno.

Foto: Facebook Vuelta
Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru