Perličky z 2. kola Premier League. Co vám možná uniklo

Král Agüero

Manchester City zametl ve šlágru 2. kola s Chelsea málo vídaným způsobem. Od začátku do konce dominoval, a tak si manažer Manuel Pellegrini mohl dovolit po zápase v klidu říct, že výsledek 3:0 byl minimum, co si jeho tým zasloužil.

Králem zápasu byl Sergio Agüero, autor první branky City.

https://twitter.com/Total_Futbol_/status/632938947300208640

S obranou Chelsea si dělal maličký Argentinec v první půli, co chtěl. A tak tweet „Sergio Agüero hledá obranu Chelsea“ rozhodně nebyl od věci:

https://twitter.com/BBCSporf/status/632983493065220096

Na Agüera pěli chválu i odborníci. Trefně shrnul situaci Daniel Taylor z deníku The Guardian: „Sergio Agüero se celý zápas snažil dávat góly a hrát fotbal. Diego Costa se snažil vybojovat přímé kopy a vyhledávat potyčky.“

Agüerův gól, který položil základ k výhře City, pro Argentince znamenal ještě jednu metu. Překonal 78 gólů Robina van Persieho a od srpna 2011 je nejčastěji skórujícím hráčem v Premier League.

Pohled za kulisy

Ještě jednou šlágr kola. Manchester City zveřejnil sestřih videa, které natočila kamera v tunelu na Etihad Stadium. K vidění je příchod hvězd obou týmů na stadion, chvíle před rozcvičkou. Napětí před zápasem a snadno odlišitelné emoce po něm. A přišel se podívat i Mario Balotelli!

Leicester jede

Fotbalisté Leicesteru City jsou zatím největším překvapením nové sezony. I když, překvapením… Jak už bylo řečeno před týdnem, od dubna letošního roku v Premier League není tým, který by získal více bodů.

To logicky trvá i po vítězství na Boleyn Ground nad West Hamem. Manažer Claudio Ranieri pokračuje v díle svého předchůdce, odvolaného průšviháře Nigela Pearsona.

Leicester vyhrál první dva zápasy v sezoně poprvé od roku 1997 a navrch v neděli poprvé po 20 nezdarech naplno bodoval v Londýně.

Henry slaví

Minulý týden slavil pětačtyřicátiny nejlepší střelec v historii Premier League Alan Shearer. Další pan Kanonýr Thierry Henry má právě dnes 38 let. Protože nejde o žádné kulatiny, připomeňte si alespoň jeden gól současného experta televizní stanice Sky Sports.

Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru