Jan HOMOLKA: Arsenal vyhrál, ale rozpaky zůstávají dál

A nemalá. Crystal Palace neodehrál dvakrát skvělé utkání, ale i tak každý centr letící do vápna nadělal obrovské starosti. Souznění brankáře, stoperů a zbytku světa Kanonýrů stále nefunguje. Vypadá to, že půjde o běh na dlouhou trať.

 Jakmile se míč snášel do vápna Arsenalu, fanoušci se klepali. Na sociálních sítích chválili starý dobrý Arsenal dopředu, leč také vzpomínali na legendy Adamse či Keowna, což pro současnou obranu není nejlepší vysvědčení.

 Nutno říci, že fanoušci na to mají právo. Laurent Koscielny váhal, Per Mertesacker prohrával hlavičky. Navíc i bránění standardních situací nebylo pohárové. Před Petrem Čechem byl několikrát natlačený hráč, zcela bez povšimnutí přihlížející obrany Gunners.

 Na druhou stranu směrem dopředu to bylo od Arsenalu v Selhurst Parku velmi živé, zajímavé a plné kreativity.

Mesut Özil hrál skvěle, Santi Cazorla vymýšlel, Olivier Giroud dal krásný gól. A Alexis Sánchez, dokud mohl, míchal obranu soupeře. Je na čem stavět. Nicméně velké zápasy se vyhrávají odzadu, to se těžko bude měnit.

 Arsenal má šanci, ale čeká ho spousta práce. Musí pochopit, že komunikace a organizace hry jsou nedílnou součástí úspěchu a jeho základem. Silnější tým by vytěžil ze zápasu tohoto typu mnohem víc než Crystal Palace.

Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru