Milan ŠTĚRBA: Přitáhne derby do Jablonce více diváků? Mohlo by

Podaří se to tentokrát?

Jablonecká Střelnice má kapacitu přesahující 6 tisíc míst. Ta byla v minulé sezóně nejvíc využita v utkání proti Spartě. Jinak byla průměrná návštěva na jeden ligový zápas 3 764 diváků.

V tabulce podle domácích návštěv jabloneckému klubu patřilo až desáté místo.

V aktuální sezoně přišlo na první domácí zápas proti Bohemians 1905 velice solidních 4188 diváků. Na období prázdnin a dovolených dobrý start.

Důležitým ukazatelem zájmu Jabloneckých o fotbal bude Podještědské derby Jablonce s Libercem.

jablonec

Oba týmy se v minulém ročníku kromě ligové soutěže utkaly i ve finále domácího poháru. V něm se nakonec po dramatickém průběhu a úspěšně zvládnutém penaltovém rozstřelu radovali fotbalisté z Liberce. Tím ukončili jabloneckou hegemonii ve vzájemných zápasech z ligy.

Od minulé sezóny mají zápasy dvou sousedů ještě jeden nový náboj.

Severočeské derby má nyní vlastní značku a vlastní logo. V celém regionu jsou tyto zápasy speciálně propagovány a kromě fotbalu se mohou diváci těšit i na různá vystoupení a další doprovodné akce přímo na stadionu.

Pracovat s potenciálem regionálních derby je skvělý nápad. V minulosti přinášela tato utkání vždy velké emoce, ale v poslední době se na zdravou rivalitu často zapomíná.

Podobné aktivity jako v případě Podještědského derby mohou návštěvnost na stadionech určitě podpořit a naší domácí soutěži přidat na atmosféře.

A to je něco, na čem v Jablonci potřebují pracovat.

Přímý přenos derby Jablonec – Liberec vysíláme na O2 Sport od 19 hodin.

Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru