Sparta i Plzeň předehrávají ligu venku. Naladí se dobře na evropskou scénu?

Teplice – Plzeň (18.30)

Oba týmy mají za sebou dva domácí a jeden venkovní zápas. Že budou mít oba stejný počet čtyř bodů se ale určitě nečekalo. Hlavně od Plzně, která v součtu s Ligou mistrů táhne sérii tří zápasů bez vítězství (Dukla 0:1, Maccabi Tel Aviv 0:2, Slovácko 2:2). Obhájce titulu se navíc potřebuje dobře naladit na další klíčový evropský boj, tentokrát o Evropskou ligu s Vojvodinou Novi Sad.

Teplice, které se pod trenérem Davidem Vavruškou snaží o ofenzivní fotbal plný branek, prohrály naposledy 2:3 v Příbrami. Plzně se ale určitě nezaleknou.

Jsou asi někde jinde než ostatní, ale hrát se dá s každým. Když se z toho člověk nepodělá, můžeme i s nimi uspět.

 Martin Fillo, záložník Teplic

Mladá Boleslav – Sparta (20.30)

Pražané po 3. kole, kdy doma porazili nováčka ze Zlína, vedou tabulku. Také Spartu čeká v následujícím týdnu první dějství boje o Evropskou ligu se švýcarským Thunem. V lize ale podcenit nic nechce. „Uvědomujeme si, že týmy z vršku tabulky hrají také o poháry a program bude náročnější. Kdyby se nám podařilo odskočit, do zbytku sezony by to výhoda byla,“ řekl záložník Sparty Bořek Dočkal pro Radiožurnál.

Boleslavský letní pohárový sen skončil záhy na štítě norských bojovníku ze Strømsgodsetu. Nyní už Středočechům zbývá jen liga, ale ani v té to není žádná velká sláva, byť čtyři body po třech kolech nejsou tragédií. Naposledy „Bolka“ remizovala 2:2 v Ostravě a teď si brousí zuby na Spartu.

Očekávám plné tribuny, kvalitní a atraktivní podívanou. Věřím, že máme tým, který se může měřit jako rovný s rovným s každým týmem v lize.

Karel Jarolím, trenér Mladé Boleslavi

Ve čtyřech z posledních pěti zápasů Sparty a Boleslavi padly pokaždé minimálně 4 góly.

Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru