Jako předloni. Arsenal začal domácí prohrou a nejen Čech musí rychle zjednat nápravu

Když už totiž vítěz Community Shield nebyl s to přetavit svou drtivou převahu (62 % : 38 % na držení míče, 22:8 na střely) v byť jen jeden jediný gól, měl uhrát s West Hamem aspoň bod. Plichta 0:0 v 1. kole Premier League by sice byla velkým klopýtnutím, ale po sobotní ztrátě Chelsea se Swansea by zase neznamenala takovou komplikaci. Favorité body ztrácet budou a záleží jen na tom, aby blamáží bylo co nejméně.

Kdyby se Čechovi podobná chyba přihodila v prosinci, každý by mávl rukou. Při debutu před vlastními fanoušky si takhle ovšem zaděláte na špatnou pověst, která se s vámi potáhne.

Jenže k tomu, aby domácí neprohráli, když už nedokázali vyhrát, by Čech musel udržet čisté konto. A to se mu na rozdíl od Superpoháru ve Wembley nepovedlo. Ze čtyř střel na bránu dvakrát kapituloval. A hlavně v prvním případě jde inkasovaná branka na jeho vrub.

U gólu na 0:2 bych se jej částečně zastal. Bránící hráči jednak ztratili míč na hranici šestnáctky a navíc pak zapomněli vystoupit proti hráči, který se chystal vystřelit. A k tomu našemu brankáři zakryli výhled.

https://youtu.be/_5PKJm4nyC8?t=1m1s

Pro špatné vyběhnutí na centr ve 43. minutě však neexistuje žádná omluva.

Nebylo to poprvé, co se to Čechovi stalo. Horší ovšem je, že se špatně zapsal. Kdyby se mu podobná chyba přihodila v prosinci, každý by mávl rukou. Při debutu před vlastními fanoušky si takhle ovšem zaděláte na špatnou pověst, která se s vámi minimálně určitou dobu poveze.

A to je v klubu, který na titul čeká 11 let, dvojnásob nepříjemné. Netrpělivost příznivců totiž poroste.

Slyšel jsem názor, že Čech je posledním střípkem do mistrovské mozaiky Arsenalu. Takové hodnocení je podle mě předčasné a nadsazené. Špičkového brankáře už se podařilo přivést. Zmíněná chyba na tom nic nemění. Ostatně Čechův nedávný konkurent v Chelsea Thibaut Courtois taky zrovna nevtančil do sezony jako baletka.

https://www.youtube.com/watch?v=6ltjMMHVg8c

Arsenalu ovšem stále chybí jeden špičkový stoper a jeden nadprůměrný defenzivní záložník. Nebál bych se pokusit posílit ani útok, byť ten ještě nenastoupil v plné síle.

Na lavičce zůstal Alexis Sánchez, který ještě před měsícem hrál na Copa América. Až bude mít natrénováno a dostane se do optimální zápasové kondice, určitě bude schopen hrát celých 90 minut v takovém tempu, na jaké je zvyklý. A pak by absence kvalitního zakončovatele zase kanonýry tolik netížila.

Vstup do soutěže jim však nevyšel a do klubu se může vkrást nervozita. Bude třeba podobně rychlé reakce jako před dvěma lety, kdy Arsenal v prvním zápase na Emirates Stadium padl s Aston Villou 1:3.

Kritickou situaci tehdy přestál a následovala série pěti ligových výher včetně skalpu Tottenhamu v severolondýnském derby. Během této doby přišel i nejdražší hráč v historii klubu Mesut Özil a navrátilec Mathieu Flamini. Hektická atmosféra se tím tehdy poněkud uklidnila.

Probudit tým k životu bude nyní daleko těžší než předloni. Ve 2. kole se hraje další londýnské derby, tentokrát na hřišti Crystal Palace.

Tři ztracené body z úvodu však svěřence Arsèna Wengera nakonec mrzely. Nebýt tohoto klopýtnutí, mohli se skoro až do konce ligy prát o první příčku.

„Zabili jsme se sami,“ připustil francouzský manažer po nedělní prohře s kladiváři.

Probudit tým k životu bude nyní daleko těžší než předloni. Ve 2. kole se hraje další londýnské derby, tentokrát na hřišti Crystal Palace. Ten je posílený a do sezony vstoupil na rozdíl od Arsenalu tou správnou nohou.

První prubířský kámen letošního ročníku je tady.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru