Zkušení bardi ve finále a tenisový start!

V horkém dni budou chtít oba ukořistit trofej pro šampiona. Pokud Kohlschreiber odevzdá standard, měl by to zvládnout. Výborně servíruje, zvládá důležité míče a odstavil z cesty 10 zápasů neporaženého Thiema. Tomu chyběl drajv, přeci jen vyhrál předchozí turnaje a únava byla znát. Ve 21 letech je však horkým adeptem na budoucího člena světové desítky. Doba, kdy teenageři získávali grandslamové tituly je dávno pryč. Proto je postupný nálet na top dvacítku v podání Rakušana šablonou pro všechny mladé a nadějné, třeba i pro Jiřího Veselého. V semifinále svého oblíbeného turnaje ale neměl šanci. Za celý zápas měl jedinou možnost, na konci tiebreaku druhé sady, leč vymyslel dvojchybu. Unavená po dlouhé šňůře úspěchů byla také hlava a mysl. Za celý zápas neměl ani jeden brejkbol.

Soupeřem Kohlschreibera bude PH Mathieu. Bývalá dvanáctka žebříčku měla mnoho zdravotních problémů a finále je velkou odměnou. Po dlouhých šesti letech bude francouzský sympaťák bojovat o titul. Pomohl mu k tomu vyrovnaný výkon proti Almagrovi, který začal na konci prvního setu hulákat a rozhodil se natolik, že zápas pro něj prakticky v hlavě skončil.

Nejen zkušenost, ale také rozvaha, klid a elegance budou k vidění ve finálovém zápase, který z Kitzbuhelu otevře živé přenosy na O2 Sport! Zbytek tenisové sezóny pak nabídne dalších 8 turnajů jak ATP, tak i WTA.

Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru