Slavia na Plzeň umí a má výhodu: před premiérou je opět neznámou

Každý tým má nějakého neoblíbeného soupeře. Pro Plzeň je to možná trochu překvapivě Slavia. Za posledních pět let, tedy v nejslavnější éře Viktorie, proti sobě tyto celky nastoupily desetkrát. Bilance sice hovoří pro Západočechy, ovšem nijak jednoznačně: pět výher, dvě remízy, tři porážky. Ve vzájemných duelech se slávisty tedy v tomto období Plzeň poztrácela 13 bodů. Například se Spartou za stejnou dobu o dva méně.

Kde-sledovat

Abyste o atraktivní zápas prvního kola Synot ligy nepřišli, odvysíláme ho v přímém přenosu v rámci testovacího vysílání připravovaného kanálu O2 Sport všem zákazníkům s O2 TV na kanálu 55 a v HD na kanálu 56 nebo volně pro všechny v aplikaci O2TV Go.
STÁHNOUT APLIKACI.

 

Přitom plzeňský klub sází na stabilizaci a dlouhodobou koncepční práci, zatímco ve Slavii probíhá s železnou pravidelností palácová revoluce. Ta poslední se odehrála před pár týdny. Snad právě v oné nečitelnosti až nevypočitatelnosti však paradoxně tkví kouzlo úspěchu červenobílých proti Plzni. Na vzájemná měření sil se vždycky umějí dobře takticky a psychicky připravit, nemají v nich co ztratit a nejednou už s trochou štěstí favorita zaskočili. Naposledy před rokem v Edenu, kdy vyhráli 1:0 a posunuli se do čela ligy.

Ani teď nikdo netuší, co může od nové Slavie čekat. Opět může jen překvapit.  Ve vedení klubu nezůstal kámen na kameni a pořádný průvan se prohnal také kabinou. Z pohledu páteční předehrávky proběhla nejvýznamnější změna na trenérské lavičce: Miroslava Beránka vystřídal Dušan Uhrin mladší, který minulý ročník zahajoval právě u týmu Plzně. Tam byl však po 3. kole propuštěn, třebaže jeho celek v tu chvíli okupoval bez porážky třetí místo a na čelo tabulky ztrácel jen dva body.

Vedení klubu s ním ztratilo trpělivost kvůli vyřazení z Evropské ligy. Soudím, že to byl unáhlený krok. Nástupce Miroslav Koubek sice získal titul, ale na tom má nezpochybnitelný podíl také Uhrin. On absolvoval s týmem letní přípravu, on do něj přivedl posily, on začal postupně omlazovat sestavu. To, že ho šéfové nenechali dokončit práci, bylo chybou, která se sice v krátkodobém měřítku nemusí tolik projevit, ale dlouhodobě je to rozhodně škoda. Až nadcházející boje v pohárové Evropě totiž ukážou, jak na tom Plzeň vlastně je. Protože vyhrát Synot ligu, to ještě nic neznamená. Je to jen krok na půl cesty. O tom se už loni přesvědčila Sparta.

Uhrin každopádně může už v Plzni v těžké premiéře dokázat, že se jej zbavili předčasně. A že se se Slavií vydal správným směrem.  Bez velkých fanfár, bez nákladných investic, bez velkolepých slibů. Když mužstvo plné odchovanců odvede v Doosan Areně dobrý výkon, bude to jen plus. Nikdo neočekává zázraky. V tom spočívá Uhrinova výhoda. A také v tom, že kádr soupeře zná jako své boty.

To vše spolu se zmíněným plzeňským komplexem jménem Slavia tak trochu svádí k předtuše překvapení. Zda se jej skutečně dočkáme, to můžete sledovat společně s námi v pátek v podvečer.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru