Jak dopadne smartphone ve vařící vodě a co mu udělá vlak nebo vrtačka?

Jsou to hlouposti, ale možná vás to napadlo jako nás. Co se stane, když na mobil dopadne kladivo nebo sekera? A ublíží mu koupel v rtuti nebo vařící vodě? Zkoušet to nemusíte, stačí se podívat na videa koumáků, kteří to už zkusili.

Nemusíme vás napínat, v drtivé většině test končí destrukcí mobilu. Obvykle velmi drahého a vždy nového. Dokonce to vypadá, že se jednotliví autoři předhánějí, jaký bláznivější test vymyslí a jak mobil zničit co nejefektnějším způsobem.

Přeborníkem je koumák TechRax, který vyzkoušel s mobily už skoro všechno. Někdy jsou výsledky jeho testů dost předvídatelné. Kladivo prostě telefon rozmlátí, stačí trochu přitlačit. Ale co mobil a vařící voda? Tak to je hodně zajímavé. Použitý byl jak loňský top model Samsung Galaxy S5, dokonce s rozbitým sklem displeje po předchozím testování, tak najednou aktuální S6 s iPhonem 6.

TechRax ho hodil do vroucí vody a zároveň spustil na telefonu stopky. Světe div se, po minutě furt telefon fungoval. Jenže horká voda se mu nelíbila a po oné minutě se na displeji objevila hláška, že systém vypnul několik aplikací, protože telefon je přehřátý. Aby ne, ve vařící vodě. Přesto stále fungoval. Následně po ochlazení ve studené vodě telefon stále ještě chvíli fungoval, ale už moc neposlouchal povely na displeji. Pak odešel do křemíkového nebe. Ale držel se statečně.

Stejný model TechRax ponořil do nádobky s rtutí. Nic se nestalo, jen to bylo dost nebezpečné a sehnat rtuť jistě nebylo snadné. Následně telefon ponořil do fritézy. Po pár minutách byl telefon krásně křupavý a logicky nefunkční. Zpředu vypadal dobře, ale zadní plastová část samozřejmě vysokou teplotu nevydržela.

A můžeme pokračovat, další telefon putoval do „lávové“ lampy, další na koleje pod kola vlaku a testovalo se i setkání mobilu s tankem. Výsledky nejsou překvapivé, telefony byly na padrť. Vlastně nejzajímavější je na těchto testech invence, kam a pod co napadne autory mobily strčit. V nejnovějších testech tak mezi dva silné magnety putovaly luxusní hodinky Apple Watch za čtvrt milionu korun.

Pokud se divíte, kde autoři berou peníze na další a další mobily, které ničí, tak odpověď je velmi jednoduchá. Vydělávají na tom. Za přehrání videí na YouTube inkasují od Googlu peníze za reklamu. A jelikož o podobná videa je zájem a sledují je miliony diváků, tak se jim tyto mobilní destruktivní eskapády vyplatí.

Pokud se do podobného byznysu chcete také pustit, tak počítejte s velkou konkurencí, kde to nováčci nemají snadné. Videí se zničenými mobily, které mají pár tisíc přehrání je na YouTube plno a taková čísla rozhodně na výdělek nestačí a ani nepokryjí náklady na rozbitý mobil. Proto doporučujeme používat smartphone k tomu, k čemu je určený. Třeba na prohlížení internetu.

Další bláznivá videa s různými způsoby destrukce smartphonů si můžete prohlédnout zde.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Black Friday je tu. Pořiďte pod stromeček telefon Xiaomi za 1 Kč a využijte slevu 200 Kč na tarify
Nahoru