Kde je můj ptakopysk?

Delší dobu jsme tu neměli nějakou hru, tak bychom to dnes rádi napravili. Představíme si hříčku, která je s námi sice už nějakou dobu, ale stále dokáže zafungovat jako zábavný žrout času. Je jednoduchá, a i když je primárně pro mladší, vydrží u ní i dospělí. Jmenuje se Where is my Perry.

Hra vychází ze seriálu od Disneyho – Phineas a Ferb (mimochodem, můžete ho najít i v české mutaci). To jsou dva nevlastní bratři (zároveň geniální vynálezci), kteří žijí pod jednou střechou ještě se svojí sestrou Candice, samozřejmě s rodiči a především se svým domácím mazlíčkem. Tím je ptakopysk Perry, který ale není pouze obojživelný savec, který toho moc nenadělá. Je to supertajný Agent P. a neuplyne den, aby nezachránil svět od ďábelských vynálezů doktora Heinze Doofenshmirtze.

Právě na Agenta P. je zaměřena celá hra. Na začátku každé úrovně je zavřený v pasti a abyste ho osvobodili, musíte dostat co nejvíce vody z bodu A do bodu B. Podobnost s hrou Where is my water tak není čistě náhodná :).

Kromě standardních překážek se vám může voda změnit v led nebo naopak vypařit. Někdy to bude žádoucí, jindy to naopak znamená opakování levelu. Přičtěte k tomu vysavače, které vám vodu odsávají nebo neustále funkční vodotrysky a vyjde vám zábava na mnoho hodin.

Grafika je roztomile kreslená, přeci jen se jedná o dětský seriál. Při nejtěžších úrovních se už ale zapotíte a budete muset chvíli přemýšlet, než se odhodláte „vypustit“ svoji vodu na cestu. Čas se sice neměří, ale nějaké bonusové body zde sbíráte, stejně jako různé prémiové objekty. Ty vám otevřou tajné úrovně nebo informace o dalších zvířecích agentech a ničivých vynálezech doktora Doofenschmirtze.

perry_3 Perry_2 Perry_1

Hra vychází pro všechny platformy a stáhnout si ji můžete zde pro přístroje s jablkem ve znaku, zde pro přístroje s Windows Phone (od verze 8) a zde pro Android.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru