Microsoft Lumia 640: velký displej a Windows za rozumné peníze

Microsoft jakožto nástupce mobilní divize Nokie představil na veletrhu v Barceloně nové smartphony Lumia 640. Ty nabídnou především velký displej za rozumnou cenu. Na výběr je z dvojice modelů, Lumia 640 má pětipalcový displej, provedení 640 XL dostalo úhlopříčku 5,7 palce. K dispozici budou i v provedení s podporou LTE sítí.

Velké displeje jsou neoddiskutovatelnou módou, i u nás jsou větší smartphony čím dál populárnější. Microsoft se tak rozhodl nabídnout zákazníkům cenově dostupné modely, které jim přinesou velkou úhlopříčku dle jejich představ. Lumia 640 dostane poměrně obvyklou úhlopříčku 5 palců, typ 640 XL se pak se svými 5,7 palci zařadí k opravdu velkým smartphonům. Displeje mají HD rozlišení, což zajistí kvalitní a ostrý obraz.

Obě nové lumie vyplňují skulinu v nabídce Microsoftu – takto velké smartphony za rozumnou cenu v ní totiž doposud chyběly. Prozatím firma zveřejnila ceny v eurech, bez daní začíná model 640 na 139 eurech, provedení s LTE vyjde na 159 eur. Větší model XL stojí 189 euro a LTE provedení vyjde na 219 euro.

Technika novinek je dostačující i pro náročnější uživatele. Zmíněné HD displeje tu doplňuje čtyřjádrový procesor, 1 GB RAM nebo 8 GB vnitřní paměti a slot na karty microSD. Fotoaparát má u Lumie 640 rozlišení 8 megapixelů, větší Lumia 640 XL dostala třináctimegapixelový snímač. Novinky se začnou prodávat s operačním systémem Windows Phone 8.1, později pak dostanou samozřejmě i nová Windows 10.

Microsoft dá uživatelům k těmto novým telefonům i lákavé služby navíc. S Lumií 640 nebo 640 XL dostanou uživatelé licenci na Office 365 na rok zdarma. Dále k telefonu získají 1 TB dat v OneDrive a měsíčně dostanou kredit na 60 minut jinak placených hovorů přes Skype.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Black Friday je tu. Pořiďte pod stromeček telefon Xiaomi za 1 Kč a využijte slevu 200 Kč na tarify
Nahoru