Samsung předvedl nový top model S6 a ještě lepší S6 edge

Samsung na veletrhu MWC v Barceloně představil své letošní nejdůležitější modely. Galaxy S6 a S6 edge si už nyní můžete předobjednat na našem webu. Ke všem verzím dostanete navíc dárek!

Jsou to jasně nejlepší mobily letošního roku. Nic podobného zatím nikdo z konkurentů nepředstavil. Vlajkový model S6 pokračuje v tradici nejlepších modelů Galaxy S a přidává perfektní design, maximální výkon a mnoho nových funkcí. Ještě lepší je pak model S6 edge, který dostal displej zahnutý do obou stran. Jako první mobil na světě.

Začněme ale u „obyčejného“ Galaxy S6. Na první pohled, zpředu, je to klasický zástupce řady, jako by se oproti předchozím modelům skoro nic nezměnilo. Jenže ono se změnilo. Telefon má nově unibody design, takže už u něj nejde sundat kryt baterie a ani jí vyměnit. Co za to? Kovový rám, skleněná záda, výborné zpracování se smyslem pro detail. A také nové barvy telefonu.

Galaxy S6 edge k tomu přidává trochu jiný vzhled, protože má na obou bocích zahnutý displej do stran. Opticky tak vypadá užší a kompaktnější, přestože v reálu jsou oba telefony skoro stejně velké. Těžko to popisovat, musíte to vidět na vlastní oči, ale zatím zkuste alespoň obrázky. Ač to nebyl primární záměr (zahnutý displej má především praktické využití), tak výborně funguje i jako designový prvek.

Pokud vás víc zajímá výkon, tak toho nabídnou Galaxy S6 a S6 edge více než dost. Mají nový 64bitový osmijádrový procesor Exynos, 3 GB operační paměti a minimálně 32 GB uživatelské paměti. Jen pozor, pokud chcete mít v telefonu třeba více hudby, volte verzi s větší pamětí (64 GB), paměťové karty už do telefonu nejdou vložit. Model edge bude v prodeji s větší pamětí 64 GB. Displej má úhlopříčku 5,1 palce a rozlišení QHD, tedy to nejlepší, jaké lze dnes u smartphonů najít. Výsledkem je extrémně jemný a ostrý obraz.

Lahůdkou jsou oba fotoaparáty. Hlavní vzadu má rozlišení 16 megapixelů. To sice není rekordní hodnota, ale také to nic moc neříká o kvalitě fotek. Ta má totiž být vynikající. Optika má výbornou světelnost f/1.9, což má vylepšit výsledky pořizované za horších světelných podmínek. Foťák má být velmi rychlý, s živým náhledem HDR pro rozdílné světelné podmínky a má i další funkce. Přední foťák, dnes tak důležitý pro selfie, má stejnou světelnost jako hlavní fotoaparát a opět umí živý náhled pro HDR.

Jednou z velkých předností obou nových Samsungů bude nabíjení. Za prvé, oba mají zabudovanou bezdrátovou nabíječku, takže už nebudete muset hledat kabely, prostě položíte telefon na podložku a nabíjíte. A pozor, právě tuto nabíječku v hodnotě 999 korun dostanete k oběma modelům zdarma jako dárek, pokud si je u nás předobjednáte. Zajímavostí je, že bezdrátové nabíjení na veletrhu MWC oznámila i IKEA, takže bude stačit položit telefon na noční stolek a o nic dalšího se nestarat. Ale zpět k Samsungům a nabíjení. Za druhé totiž bude jejich nabíjení extrémně rychlé. Na čtyři hodiny provozu bude stačit deset minut nabíjení. Celkově má být nabíjení o polovinu rychlejší než u předchozích modelů.

Oba modely samozřejmě podporují všechny obvyklé mobilní sítě včetně nejmodernějších LTE, takže s nimi můžete surfovat po internetu maximální rychlostí a signál najdete po celém světě. Telefony mají všemožné senzory včetně toho pro otisk prstů nebo měřícího tep. Telefony spolupracují s chytrým příslušenstvím, jako jsou třeba chytré hodinky. Mají nejnovější Android 5 a inovované menu, které je vyčištěné od balastu, přehlednější a je také výrazně rychlejší.

Ještě vám dlužíme funkce zahnutého displeje modelu S6 edge. Ten nabízí v pravém boku samostatná menu, v kterých jsou důležité základní funkce, nebo třeba pro rychlé vytočení vybrané kontakty. Proužek na boku také umí zobrazovat základní informace nebo v nočním režimu čas a další.

Oba nové Samsungy začínáme prodávat 17. dubna letošního roku, ale jak jsme již zmínili, můžete si je předobjednat s dárkem v podobě bezdrátové nabíječky už dnes. Základní cena Galaxy S6 32 GB je 19 795 korun, model S6 edge ve verzi 64 GB bude stát 26 595 korun.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Dveře do světa Galaxy AI vám otevřou nové skládačky od Samsungu! Ulehčete si život se smartphony Z Flip6 a Z Fold6 
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru