Když se aplikace starají o vaše zdraví

Mobilní aplikace prostoupily snad každý aspekt našich životů. Baví nás, pomáhají nám organizovat den, informují nás o dění ve světě a plní další a další funkce. Třeba se starají o naše zdraví. Věděli jste třeba, že vaše zdravotní pojišťovna může mít mobilní aplikaci?

Docela dobře promakanou má svoji „Kartu života“ Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Můžete zde získat přístup ke svému účtu, zkontrolovat vykázané úkony, plánovat preventivní prohlídky nebo si zobrazit údaje o vašich rodinných příslušnících a lékařích.

Ministerstvo vnitra ale není jedinou zdravotní pojišťovnou. Na své si přijdou i klienti České průmyslové zdravotní pojišťovny, Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví nebo Revírní bratrské pokladny. Všechny si jsou do jisté míry podobné a poskytují vám také podobné informace.

daruj_krevVšeobecná zdravotní pojišťovna pak připravila aplikaci, která by měla zjednodušit život všem dobrovolným dárcům krve a v konečném důsledku i těm, pro které je krev určena. Aplikace se jmenuje Daruj krev s VZP a měla by vám pomoct s plánováním vlastních odběrů, ukazovat zásoby krve v jednotlivých nemocnicích a samozřejmě poskytnout informace o tom, jak samotné dárcovství probíhá. Píšeme „měla by“, protože podle recenzí docházelo často k problémům s připojením nebo s aktualizacemi. Nicméně za vyzkoušení rozhodně stojí.

 

kardiografKardiograf, jak už samotný název napovídá, se věnuje vašim srdečním záležitostem. Nemyslíme ani tak lásku, jako spíš tepovou frekvenci. Pro výpočet používá kameru zabudovanou ve vašem zařízení nebo dedikované čidlo. Potom už pouze zjišťujete, co vás rozčílí, nebo naopak uklidní. Jak rychle bije vaše srdce při sportu a jak jsou na tom vaši přátelé nebo členové rodiny. Na jednom mobilu totiž můžete mít více profilů, každý s vlastní historií.

test_zrakuPoslední aplikací, které se dnes budeme věnovat, je jednoduchý Test zraku. Pokud se vám zdá, že v poslední době hůře vidíte, není nic jednoduššího, než ho nainstalovat, proběhnout pár jednoduchých testů a máte alespoň orientační představu, zda byste neměli zajít k lékaři.

Záměrně jsme do tohoto výčtu nezařadili různé jídelníčky, diety, fitness aplikace nebo pomocníky při cvičení. Těch je totiž tolik, že doslova vyžadují vlastní článek. Takže příště 🙂

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru