Pošlete vaši aplikaci do světa díky Lingout

Michal Lenik si začal s myšlenkou na svůj vlastní projekt pohrávat ještě při studiu vysoké školy. Hledal způsob, jak si zajistit zaměstnání a zároveň si vybudovat silnou a stabilní pozici na trhu vývojářů. Nápad nosil nejprve pět měsíců v hlavě a až po jeho důkladném otestování se rozhodl jít s kůží na trh. Lingout začal reálně fungovat v prosinci roku 2012. Nyní tvoří jeho tým pět lidí, kterým se nedávno podařilo spustit novou verzi programu.

lingout
Vývojáři bojují denně s mnoha složitými úkoly včetně překladu aplikací do jiného jazyka. A právě s tím se jim snaží Lingout pomoci. Místo zdlouhavých manuálních úkonů či hledání překladatelů a komunikace s nimi, nabízí vývojářům nástroj na přípravu textu, samotný překlad, jeho správu a odstraňování lokalizačních chyb. Zároveň zvyšuje kvalitu celého překladu za pomoci relevantního kontextu. Překladatele si najímá samotná firma za pomoci překladatelské agentury, jedním z plánů do budoucna je však vytvoření vlastní lokalizační komunity.

michal lingoutMichal věří, že přijetí do pražského akcelerátoru urychlilo vývoj a posunulo projekt dopředu. Díky Wayře se také seznámil s mnoha lidmi z celého světa, se kterými by se jinak nepotkal. Vzhledem k tomu, že k jeho zákazníkům patří především programátoři a startupy, stálá pozice uvnitř komunity je výhodná pro testování a získávání relevantní zpětné vazby.

Lingout je jedním z aktuálních projektů světového akcelerátoru Wayra, který sídlí v Praze na Václavském náměstí. Pokud přemýšlíte nad vlastním nápadem či vás zajímá svět kolem technologií, neváhejte se přijít podívat na jednu z přednášek, které se zde pro veřejnost pořádají.

 

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru