Budík prevít neztichne, dokud nezačnete počítat

Někdo vyskočí na první zazvonění budíku, někdo dokáže vstávání odkládat dlouhé desítky minut, až je pozdě. Společnost AVG proto vymyslela budík prevít, který – když budete chtít – vás prostě dospat nenechá.

Že se na budíku pro smartphony nedá už nic vymyslet? Ale kdepak. Budík, který vás prostě nenechá zaspat a jde na to hodně chytře, je populární aplikací od firmy AVG, která je jinak známá produkcí antivirových programů.

Když si aplikaci Budík Xtreme stáhnete, asi se budete divit, co je na ní tak zvláštního. Na první pohled totiž vypadá docela obyčejně. Trochu otravuje několik reklam, jinak vypadá jako základní budík ve většině smartphonů. Dokonce se i stejně nastavuje. Prostě zvolíte čas a dny, kdy vás má vzbudit. Samozřejmě si můžete nastavit víc časů, ale ani to není nic neobvyklého.

Pro speciální funkce si Budík Xtreme musíte nastavit. Nastavení je velmi podrobné, včetně opět běžných funkcí jako je melodie, hlasitost, buzení v tichém režimu, opakování či jeho odložení.

To podstatné přichází až pod položkami nastavení odložení a ukončení budíku. Samozřejmě si můžete nastavit obvyklé vymáčknutí, ale pokud máte se vstáváním problémy, tak je na vás budík skvěle připravený.

Můžete si totiž nastavit, že budík bude vyzvánět tak dlouho, dokud s ním nezatřesete, nezmáčknete boční tlačítka, což je ještě docela snadné. Ale také vám dá přepsat poměrně komplikovaný kód, která rozlišuje malá a velká písmena a jako třešínka na dortu je zde početní úkol.

Ve snadné variantě, což záleží na vašem nastavení, budete násobit, sčítat, odčítat či dělit jednoduchá čísla. V podstatě půjde o malou násobilku, kterou musíte dát i o půl čtvrté ráno. Pokud ale jste nenapravitelní spáči a nastavíte si složité úlohy, tak je velká pravděpodobnost, že už nezaspíte.

Odčítají a přičítají se zde velká čísla a pokud nejste opravdu výborní počtáři z hlavy, tak se prostě budete muset zamyslet a vlastně se probudit. A o to tady jde především. Navíc početních úloh může být v každém kroku až 10 a to se pak musí probrat i mrtvola.

Budík má ještě jednu pojistku, to kdybyste se po probuzení zapomněli. V případě zrušení budíku je totiž jednou z pojistek vložení telefonu do HF sady v autě. Což je jasný důkaz, že jste vzhůru a nezaspíte.

Xtreme Budík má i časovač a stopky. První je pevnou součástí, druhá funkce vyžaduje doinstalaci. Celkově budík nabízí zajímavé pojistky proti zaspání, základní prostředí je přehledné a komplikovanější nastavení podmínek buzení nebudete muset řešit tak často. Trochu otravují reklamy, které jsou i mimo proužek na ploše, ale to je daň za to, že je aplikace zdarma.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru