Máme pro vás doktora přes baterky. Vyléčí i tu vaši

Smartphony jsou žrouti energie. Je to tak, kdo s nimi opravdu pracuje, tak se nevyhne každodennímu nabíjení. V nejlepším případě, při velmi úsporném provozu vydržíte bez elektrické zásuvky dva tři dny. Naopak někdy se baterie umí vyprázdnit už během dne, což je více než nepříjemné.

My jsme ale našli baterkového doktora, který vám poradí, jak život baterie prodloužit. Bude to každý den pár hodin, ale i to je docela hodně. Navíc vám pomůže se správným nabíjením a vůbec s úsporným nastavením smartphonu. Navíc je tento doktor úplně zdarma a mluví česky!

Aplikace Battery Doctor (zde v obchodu Google Play) je velmi populární a baterii ve svém smartphonu s ní šetří už miliony uživatelů. Navíc je velmi jednoduchá na ovládání. Výhodou je i české prostředí s dobrým překladem. Aplikace je zdarma a není velká, stažení a instalace je tak otázkou pár vteřin.

Na hlavní stránce aplikace najdete velké kolečko s nápisem Spořič energie a výzvu, abyste dotykem diagnostikovali provoz svého smartphonu. Dále hlavní obrazovka aplikace ukazuje, jak na tom vaše baterie právě je a na kolik hodin provozu zbývá v baterii energie.

Po spuštění diagnostiky vám Battery Doctor ukáže, kolik času můžete vhodným nastavením získat. Zároveň i ukáže, co nejvíc spotřebovává energii vašeho smartphonu. V principu to jsou především spuštěné aplikace na pozadí. Seznam si můžete prohlédnout velmi detailně a buď necháte doktora vše vyčistit automaticky a nebo můžete aplikace „povypínat“ ručně.

Battery Doctor vám doporučí vhodně nastavit jas displeje, vypnout nepoužívané služby jako je bluetooth, GPS a podobně. Pokud doktora poslechnete a nastavíte položky podle jeho doporučení, tak si klidně můžete prodloužit výdrž baterie o několik hodin. V praxi jsme se dostali na 30 až 60 procent aktuální výdrže.

Aplikace ukazuje stav baterie v procentech v horní stavové liště, ale to není příliš podstatné. Praktičtější je možnost nastavení telefonu podle denních cyklů, kdy můžete automaticky šetřit energie v době, kdy mobil moc nepoužíváte. Nastavení se tak bude lišit přes den a třeba v noci. Doktor vám pomůže i s přehledem nabíjení a to pomocí detailního kalendáře. Od teď prostě budete mít baterii ve svém smartphonu pod detailní kontrolou.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru