Neberou vám děti mobil? Tak jim ho na dálku zamkněte

Ten problém zná asi každý rodič. Napíše potomkovi SMS nebo mu zavolá, ale syn či dcera mobil nezvednou a na zprávu neodpoví. Rodičům to logicky vadí a nemají žádnou páku, jak děti přesvědčit, že právě hovor či zpráva od rodičů jsou tak důležité.

Jedné rozzlobené mámě z Houstonu v USA došla trpělivost. Děti její volání a SMS tak dlouho ignorovali, až se rozhodla zakročit. Vymyslela způsob, jak děti donutí na volání a zprávy odpovědět. Sama by však aplikaci nevytvořila a tak se spojila s profesionálními vývojáři a dohromady vymysleli aplikaci Ignore no more, což by se dalo do češtiny přeložit jako Nikdy více ignorace.

Houstonské mámě se to povedlo. Aplikace děti rozhodně dokáže donutit, aby se rodičům ozvaly. Aplikace si rychle získala velkou pozornost, v Americe se dostala i do televizního vysílání a pochvaluje si ji mnoho rodičů, kterým najednou děti volají jako na zavolanou. Jak se to povedlo?

Aplikace totiž zablokuje telefon dětí na dálku. Pokud se rodič nedočká odpovědi na zprávu nebo volání od svých dětí, může jejich telefon zablokovat. Děti nebudou moci psát zprávy, jít na internet, hrát hry nebo telefonovat. Smartphone bude prostě úplně k ničemu. S jednou výjimkou, rodičům se dovolají. A bude to pro ně vysvobození, protože jen to jim pomůže telefon zase odblokovat. Jen rodiče nesmí být moc naštvaní.

Uživatelé si pochvalují, že zablokovat telefon většinou museli jen párkrát nebo dokonce jen jednou a jako mávnutím kouzelného proutku děti začaly odpovídat na zprávy rychlostí blesku a hovory berou po prvním zazvonění. A není divu.

Aplikace je samozřejmě chráněná heslem a vyžaduje instalaci na smartphony rodičů i dětí. Nejprve se instaluje na mobil rodičů, kteří si vytvoří rodičovský účet s heslem. Pak se aplikace Ignore no more nainstaluje na mobil dětí a aktivuje se k rodičovskému účtu. Rodič už jen vybere čísla, na která se dítě dovolá i po zablokování telefonu.

Jedna instalace aplikace stojí 1,90 dolaru, což je asi 39 korun. To platí pro každý přístroj, takže celkovou částku pro rodinné využití si musíte spočítat podle toho, kolik máte dětí a jestli chcete jejich mobily ovládat sami nebo do dozorovacího režimu přizvete třeba i prarodiče. Aplikace Ignore no more je zatím určená jen pro přístroje s androidem, najdete ji v obchodu Google Play. Je zatím jen v angličtině, ale je natolik jednoduchá, že se v ní určitě vyznáte.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru