Pojďte na výlet! Máme pro vás aplikaci plnou tras na kolo i procházku

I když je léto už skoro za námi, ještě nám určitě zbývá několik dní, které budou jako stvořené pro výlet. Proto vám dnes přinášíme aplikaci, se kterou bude vaše cesta jednodušší a koneckonců i zábavnější.

Nenápadná aplikace Na kole i pěšky je v obchodě s aplikacemi Google Play schovaná. O to víc ale stojí za vaší pozornost. Má pro vás hodně zajímavých výletů včetně podrobných informací, map i navigace.

Na výlety se můžete vydat pěšky, na kole nebo i na kolečkových bruslích po celé České republice. Ta je v aplikaci rozdělená na jednotlivé kraje a ty na ještě menší oblasti. Rozdělení je logické, přehledné a nabídka tras je velmi slušná.

U každé trasy aplikace ukazuje, jak daleko jste aktuálně od dané oblasti. Můžete si tak cestu dobře naplánovat. Navíc aplikace umí vybrat i trasy ve vašem okolí. Stačí zvolit vzdálenost, maximem je 40 kilometrů a na kole i pěšky vám ukáže všechny dostupné trasy ve vašem okolí. Samozřejmě je nutné mít na svém smartphonu aktivované sledování polohy.

Jednotlivé trasy jsou dobře popsané včetně míst, které stojí na trase navštívit. Jsou i ohodnocené podle obtížnosti, takže se nemusíte obávat, že byste se pustili do podniku nad vaše síly. Pomocí piktogramů jsou pak trasy rozdělené na pěší, cyklistické a případně pro kolečkové brusle.

Když si některou z tras vyberete, můžete si zobrazit mapu trasu. Na výběr je hned několik map včetně turistické, v kterých můžete posouvat měřítko. Pokud budete chtít, spustíte si navigaci v rámci trasy a nemusíte se obávat, že byste zabloudili.

Třetí součástí každé trasy je seznam významných bodů na trase. Obsahují jak významné orientační body tak zajímavá místa, která stojí po cestě za návštěvu. Seznam je velmi detailní, jednotlivé body na trase jsou popsané po desítkách maximálně stovkách metrů. Pokud by se vám seznam bodů po trase zdál příliš obsáhlý, můžete si je vyfiltrovat podle potřeby.

Aplikace má i záložku tipů na výlet. Ta je sice stále poměrně chudá, ale něco málo i zde najdete. Celkově je aplikace Na kole i pěšky velmi povedená, přehledná, dobře se ovládá. A je samozřejmě kompletně v češtině a zdarma. Až budete chtít jít či jet na výlet, zkuste ji.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru