Koule k posteli, čudlík na polštář. Sense vyřeší váš spánek

O projektech z portálů komunitního financování jsme už několikrát psali. Ne vždy to vynálezcům vyšlo. Ale tentokrát tu máme jeden fenomenální úspěch. Koule Sense měla v plánu vybrat 100 000 dolarů. A výsledek? 2 410 000 dolarů, tedy více než čtyřiadvacetinásobek.

Sense přitom přináší to, co už na trhu je. Jen trochu jinak a sofistikovaněji. Jde o spánek, tedy přesněji o jeho kvalitu. Asi i vám se již stalo, že jste se ráno probudili rozlámanější než když jste šli spát. Ale proč? Koule Sense to zjistí a ještě vás probudí v ten nejvhodnější okamžik.

Kontrolu spánku dnes nabízí mnohé chytré náramky spojené se smartphony. Rozpoznají spánkové cykly a dokáží vás taktéž probudit v nejvhodnější čas. Sense ale umí mnohem víc, celý spánek zaznamená a ráno se ve svých snech můžete pořádně prohrabat. Aplikace v mobilu, přes který Sense řídíte, vám pak přidělí body podle toho, jak dobře jste se vyspali.

Celý přístroj se skládá se dvou částí. Elegantní bílé nebo černé koule, která má design klubka motouzu. Přístroj má reproduktor, mikrofon, svítí, má pohybový senzor a obsahuje wifi i bluetooth techonologii. Druhou součástí je malý senzor, který se připevní k polštáři. Je voděodolný, nepoškoditelný a přestože je v něm docela dost elektroniky včetně vysílače pro spojení s koulí, tak mu baterie vydrží zhruba rok bez výměny. Fakticky třetí nezbytnou položkou je aplikace pro smartphony, kterým se celé zařízení ovládá.

Ze zabudovaného reproduktoru koule si při usínání můžete pustit příjemné tóny například deště. Koule má zabudované diody, díky kterým navíc efektně a decentně svítí. Množství senzorů v kouli zaznamenává teplotu v ložnici, vlhkost, množství světla a také množství pevných částic ve vzduchu. Mikrofon pak nahrává všechny rušivé zvuky, které mohou v noci váš spánek přerušit. Včetně chrápání a mluvení ze spaní. Malý senzor na polštáři pak měří díky senzorům ve své podstatě to, jak se v noci v posteli vrtíte.

Pokud si nastavíte buzení na osmou ráno, Sense pozná vaší spánkovou fázi a klidně vás probudí o půl hodiny dřív. Vybere vhodný okamžik pro probuzení, ač vás o pár minut spánku ochudí. Jenže i při předčasném probuzení ve správný okamžik se budete cítit lépe. Na druhou stranu vás koule nenechá zaspat. Samotný budík pak stačí vypnout pouhým mávnutím nad koulí.

Tvůrci uvádí, že Sense vás upozorní, co je na vašem spánku špatně a jak ho můžete vylepšit. Zjistíte například, že bouchnutí dveří u sousedů vám ve tři v noci přerušilo spánek, že máte v místnosti moc teplo a nebo že je tam vlhko. Nic, co byste sami poznali nebo si to uvědomili. Sense to ale zjistí velmi přesně. Navíc váš spánek každý den ohodnotí, maximem je 100 bodů.

Ale zpět k pohádkovému příběhu. Tvůrci chtěli vybrat od lidí 100 000 dolarů, tedy asi dva miliony korun. Jenže již po pár dnech měli více než 1,5 milionu dolarů, což je přes 30 milionů korun. Zájemci si mohli v kampani koupit například tričko, ale mnohem zajímavější je samotné zařízení. Buď si mohli předplatit jednu kouli s jedním senzorem a nebo kouli s dvěma senzory, to pokud nespíte v ložnici sami.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru