Fotbalu teď neuniknete ani na mobilu. Zkuste Stickman Soccer

Mistrovství světa ve fotbale je v plném proudu. Z Brazílie se stal středobod světa. Svůj turnaj si ale můžete zahrát i na mobilu, fotbalových her jsou desítky či spíš stovky. Nás zaujala jedna spíš zábavná, než co nejvíc realistická. Zkuste ji.

Hra se jmenuje Stickman Soccer 2014 a patří do série dalších sportovních her s panáčkem Stickmanem, respektive se jedná o pokračování dřívějšího Stickman fotbálku. Hra je zdarma pro Android a na Apple přístroje stojí v přepočtu 20 korun. Hodnocení má vysoké a patří mezi nejstahovanější aplikace. Což může pro mnohé být další důvod si se Stickmanem fotbálek zahrát.

V případě Androidu je hlavní menu hry poněkud nepřehledné a první, co vám obrazovka nabídne, je přehrání několika videí, což vás zbaví po určitou dobu reklamy. Na velkém displeji nám reklama nevadila, takže jsme videa vynechali (přeci jen, k fotbalu reklama patří). Za asi 50 korun lze dokoupit verzi Pro, která je bez reklam a hned vám odemkne některé turnaje.

Začít můžete tréninkem penalt. Hra vybere soupeře a vy za zkrátka střílíte penalty. Míříte pomocí joysticku a tisknete tlačítko pro střelu. Jen co to zvládnete, můžete se pustit do jednotlivých zápasů. K dispozici máte omezený počet týmů, další si musíte výhrami odemknout (český tým v základní nabídce není, můžete hrát například za naše severní sousedy). Vyberete si barvu dresů a hurá na hřiště!

Před výkopem si vyberete, jestli panáčci mají běhat sami a nebo jestli je budete „pohánět“ ručně. Volí se i ze čtyř úrovní náročnosti, doporučujeme alespoň ze začátku nefrajeřit a zvolit tu nejjednodušší. Nakonec si určíte délku zápasu od čtyř do šestnácti minut, opět na začátek radíme, nepřehánějte to.

Ovládání je poměrně snadné, když máte míč, tak mačkáte hráče, kterému chcete přihrát, u branky soupeře se pak dotknete brány a váš borec vystřelí. Ani v nejjednodušší verzi není tak snadné skórovat, první zápas asi prohrajete. Při bránění pak opět mačkáte hráče, který je co nejblíž soupeři s míčem.

Je to poměrně jednoduché a zábavné, kdo má fotbal rád, tak si s hrou užije docela dost zábavy. Kdo fotbalu naopak neholduje, může mu přijít na chuť. Po několika vyhraných základních zápasech se můžete pustit do turnaje, který pak zabere hodně času. A když se budete chtít inspirovat, můžete si v televizi pustit profesionály, kteří si to rozdávají na Mistrovství světa.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru