Alcatel se vrací k O2. Vyzkoušeli jsme jeho nové tablety

Tradiční značka Alcatel se po mnoha letech vrací do nabídky O2. Jako první vám nabídneme dvojici šikovných cenově dostupných tabletů Alcatel OneTouch Pop 8 a Pop 7, později budou následovat i chytré telefony Alcatel. Oba tablety jsme pro vás otestovali.

Alcatel je tradiční značka mobilních telefonů, která se v posledních letech snaží o comeback. A ten teď zažije i v naší nabídce. Kdysi francouzský výrobce mobilních telefonů dnes patří pod čínský koncern TCL a značka přichází na trh s moderními smartphony a tablety s operačním systémem Android.

Samotná značka Alcatel je v Česku dobře známá a bývala i velmi populární. Jenže původní modely už jsou poměrně letité. V naší síti je i přesto nadále přes 5 000 aktivních telefonů této značky. Nové moderní smartphony Alcatelu si pak nevedou špatně. Z našich zákazníků je používá více než 43 000, bez toho, aniž by doposud telefony byly v naší nabídce. Jen například výjimečně levného modelu Alcatel 3040D je v naší síti zhruba stejný počet kusů, jako všech starých modelů této značky dohromady.

Aktuální výrobky Alcatel se vyznačují atraktivním designem v kombinaci s příznivou cenovkou a solidní výbavou. Oba nové tablety to dokazují. Mají jednoduchý elegantní design s příjemně zaoblenými rohy a relativně tenké tělo, což přispívá ke skvělému držení v ruce. Větší z dvojice modelů máme k dispozici v líbivém bílém lesklém provedení, menší model pak v matně černém provedení. Alcatel OneTouch Pop 8 prodáváme na splátky za cenu 195 korun měsíčně po dobu 24 měsíců, OneTouch Pop 7 pak za 150 korun měsíčně. Celkově tak novinky vyjdou na 4 680 respektive 3 600 korun.

Hlavním rozdílem mezi modely je velikost displejů. Jak název modelů napovídá, Pop 8 má osmipalcový displej, Pop 7 sedmipalcový. Menší tablet padne parádně do ruky, větší kousek je zase praktičtější a je výborným kompromisem z hlediska velikosti displeje a mobility.

Osmipalcový typ je také lépe vybaven. Jeho displej používá technologii IPS a má rozlišení 800 x 1 280 pixelů, zatímco menší typ má obyčejnější TFT displej s rozlišením 600 x 1 024 pixelů. Rozdíl je v praxi velmi citelný, Pop 8 má displej jemnější, s mnohem lepším podáním barev i podstatně lepší čitelností na přímém slunci. Displej osmipalcového modelu je opravdu povedený a obstojí i ve srovnání s mnohem dražšími konkurenty. Panel levnějšího typu nenadchne, ale ani neurazí.

Alcatel-One-Touch-POP8-image-2

Oba tablety pohání v podstatě čistý operační systém Android 4.2.2 jen s Alcatelem upravenou grafikou ikon. Uživatelské prostředí je tedy velmi jednoduché a přehledné, v dané cenové kategorii je i použitá verze systému zcela v pořádku. Náročnější uživatelé by měli zvolit osmipalcový model i kvůli jeho většímu výkonu. Pohání jej totiž čtyřjádrový procesor MediaTek s taktem 1,3 GHz, menší typ má pouze dvoujádrový procesor se stejným taktem. Při používání jsou oba tablety naprosto plynulé, ale osmipalcový model je viditelně svižnější v reakcích na uživatelské pokyny.

Oba tablety prodáváme v provedení s podporou 3G sítí, k telefonování neslouží. Vnitřní paměť o velikosti 4 GB není zbytečně zaplněna nepoužitelnými aplikacemi – jsou tu jen základní programy a několik populárních aplikací, zbytek si uživatel doinstaluje dle své potřeby z Google Play. Pro větší porci dat je k dispozici slot na karty microSD. Na ni se budou moci ukládat například i snímky pořízené vestavěným dvoumegapixelovým fotoaparátem. Už samo rozlišení dává jasně najevo, že foťák je tu jen pro jistotu, funguje spíše jako obrazový záznamník. Foťáky nemají automatické ostření ani diodový blesk a postačí tak pouze k základní dokumentaci. U tabletu to však dle nás vůbec nevadí.

Baterie většího z modelů má kapacitu 4 100 mAh, menší se musí spokojit s 3 250 mAh. V praxi to ovšem nevadí, i menší typ zvládne bez problémů perný den používání nebo několik klidných dní na jedno nabití.

tablet-new-share

Jednoduché, lehké, slušně vybavené, velmi praktické. A za atraktivní cenu. Takové jsou nové tablety Alcatel OneTouch Pop 8 a Pop 7. Naším favoritem z dvojice je určitě větší model, který má přeci jenom o něco lepší výbavu a hlavně výrazně lepší displej. S 325 gramy hmotnosti je přitom pořád velmi lehký a snadno přenosný, menší typ je o 40 gramů lehčí.

Obě novinky u nás můžete pořídit nejen za plnou cenu nebo na splátky s libovolným tarifem, ale také ve speciální zvýhodněné nabídce. Menší model vyjde v kombinaci s mobilním internetem  s FUP 1,5 GB měsíčně na 352 korun za měsíc, větší model na 397 korun. Vždy jde o nabídku s úvazkem 24 měsíců.

Zvýhodněná nabídka Alcatel OneTouch Pop 8 a Internet 1,5 GB v našem e-shopu

Zvýhodněná nabídka Alcatel OneTouch Pop 7 a Internet 1,5 GB v našem e-shopu

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Black Friday je tu. Pořiďte pod stromeček telefon Xiaomi za 1 Kč a využijte slevu 200 Kč na tarify
Nahoru