Vedle neonů zazáří v Las Vegas i mobilní hračky

Už za několik dní začne v americkém Las Vegas tradiční veletrh International CES. Oficiální část zřejmě největšího světového veletrhu spotřební elektroniky probíhá od  7. do 10. ledna 2014, některé důležité novinky se ovšem představí již den nebo dva před začátkem výstavy.

Počátek roku je tak doslova žní pro milovníky elektronických hraček. Výrobci totiž představují své novinky pro celý nadcházející rok a v rukávu si většinou nechávají jen překvapení určená právě pro Vánoce. Veletrh CES v Las Vegas je tradiční událostí a v posledních letech posiluje i jeho důležitost z hlediska mobilních hraček.

Možná jich tu nenajdeme tolik jako na specializovaném veletrhu MWC, který se koná tradičně na konci února nebo začátku března ve španělské Barceloně, avšak CES určitě stojí za pozornost. Lákavé je navíc jeho širší zaměření, které odhalí mnohem více trendů než čistě mobilní barcelonský veletrh. Jisté je, že první měsíce roku 2014 budou pro nadšence do (nejen) mobilní techniky opravdu stěžejní.

Konkrétní výčet novinek, které se v Las Vegas představí, by vydal možná na samostatnou publikaci, navíc výrobci mnohé chystané produkty hlídají jako oko v hlavě a tak se tradičně dočkáme i celé řady překvapení. U nás na blogu vás budeme informovat o těch nejdůležitějších a nejžhavějších novinkách, pokud ovšem chcete mít kompletní obrázek, doporučujeme sledovat největší české internetové portály, které se problematice věnují.

Zcela bez pochyby budou mít v Las Vegas své reportéry například mobilně zaměřené servery mobilmania.cz nebo mobil.idnes.cz, pro zájemce o obecnější zpravodajství pak doporučíme návštěvu serverů technet.cz nebo živě.cz. Novinek bude zcela jistě plno i jinde, tradičně nejrychleji se budou šířit po sociálních sítích: oficiálním hashtagem na Twitteru je #CES2014.

Pokud vás zajímají některé možné představené novinky, zkuste se podívat na předlouhý seznam vystavovatelů na oficiálním webu akce. Z toho, co víme, můžeme zatím prozradit, že určitě můžeme očekávat mobilní novinky od Sony, Huawei nebo Alcatelu, se svou trochou do mlýna nejspíš přispějí i LG, Samsung a další. Pro fanoušky Windows Phone nebo iOS však máme smutnou zprávu – Microsoft, Nokia ani Apple se výstavy neúčastní.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Dveře do světa Galaxy AI vám otevřou nové skládačky od Samsungu! Ulehčete si život se smartphony Z Flip6 a Z Fold6 
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru