Think Big: Škola, která vám dá místo známek peníze

Už v šesti výzvách jsme za více než dva roky podpořili přes 700 dobrých nápadů mladých lidí. Poradíme i tobě a tvým parťákům a přispějeme až deseti tisíci korunami. Když bude tvůj projekt úspěšný, můžeš v dalším kole získat na realizaci svého nápadu až 70 tisíc korun. Musíš si ale pospíšit. Přihlášky do sedmého kola výzvy končí 16. prosince 2013.

Jmenujeme se Think Big a s tvým nápadem tě rozhodně nenecháme na holičkách. Kromě peněz na realizaci nápadu se spolu s dalším členem tvého týmu zúčastníš vzdělávacího kurzu, který ti pomůže projekt úspěšně vést. Poradí ti mentor z naší společnosti a abys vše mohl úspěšně řídit, dostaneš telekomunikační balíček.

Můžeš se do toho pustit sám, nebo si přiber kamarády. Podmínkou je jen věk od 15 do 26 let. A co by to mělo být? To necháme na tobě. Projekt by měl pomoci zlepšit něco v tvém okolí a měl by přinést prospěch ostatním lidem. Projekt musí být nevýdělečný, ty a tví spolupracovníci na něm budete pracovat zdarma.

Inspirovat se můžeš na mapě realizovaných i přihlášených projektů. V současné chvíli jich je už 717 a tvůj může být na mapě také. Nápady jsou rozdělené do několika kategorií, takže se můžeš podívat, co už ve tvém okolí bylo realizováno a jaké nápady naopak teprve čekají, až se do nich pustíš.

Stále nevíš? Zkus inspirovat třeba u devatenáctiletého kadeřníka Matyáše z Plzně. Vymyslel projekt Hustý vlasy, v kterém každý měsíc zve do salónu, kde pracuje, mladé lidi z náhradních rodin, pro které připravil základní kadeřnický kurz. Pomáhají mu stylisté a fotografové. Někteří účastníci už teď přemýšlejí, že se na kadeřnickou školu také přihlásí. Celý Matyášův příběh najdeš tady.

Nebo se zkus inspirovat jedenadvacetiletou Kristýnou. Ta je od jedenácti let na vozíčku, přesto žije velmi aktivní život a nadace Think Big jí pomohla vytvořit nový interiér Hvězdného bazaru. V něm prodává věci slavných, třeba kytaru Davida Kollera nebo dresy známých sportovců. Celý výtěžek bazaru pak putuje České asociaci paraplegiků. Příběh Kristýny najdeš tady.

Také se můžeš pustit do likvidací černých skládek jako Anna z Hostomic. Rozhodla se zmapovat skládky na Teplicku a vzdělává mladé lidi, aby věděli, jak se starat o místo, kde žijí. Díky nadaci Think Big objednala kontejnery a mohla zorganizovat velký úklid v Hostomicích. O projektu Anny se víc dozvíš tady.

Jak vidíš, nápady, které v Think Big podporujeme, jsou velmi různorodé. Důležité je, aby ses něco naučil a abys něco dokázal. A hlavně, abys pomohl svému okolí a lidem, kteří zde žijí. My ti s tím rádi pomůžeme.

Think Big je celoevropský program skupiny Telefónica, který pomáhá na svět nápadům mladých lidí, kteří chtějí něco vytvořit nebo změnit ve svém okolí. V České republice spolupracujeme s Nadací rozvoje občanské společnosti, která patří mezi největší neziskové organizace v České republice.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Čerstvá kampaň „Data naplno“ rozvíjí nový komunikační koncept a ukazuje svět s neomezenými daty kdykoliv po ruce
Nahoru