Wayra se pochlubila. V Londýně a Sao Paulu ukázala své děti

Jak by se vám líbilo elektronické pero, které by vás při psaní automaticky upozornilo na pravopisné chyby? Anebo aplikace, která ke každé fotografii umí přidat zvuk? Podnikatelům by se zase mohla líbit aplikace, která jim automaticky přepíše faktury, a všem se jistě bude hodit aplikace, která dokáže jakýkoliv internetový obsah správně překonvertovat do formátu pro mobily a tablety.

Zní to velmi zajímavě, ale hlavně to všechno už funguje. Všechny projekty totiž zaštítila Telefónica ve své podnikatelské líhni Wayra. Ta se o projekty ve svých 14 akademiích po celém světě (jedna je i v Praze) nejenom stará, ale také je finančně podporuje. Ty nejzajímavější si pak Wayra pozvala na akci Demo Day 2013 do Sao Paula a do Londýna. Akce probíhala 12. listopadu současně v obou městech, v Sao Paulu se představilo šest start-upů, v Londýně pak dalších deset.

Přesto, že se Wayra začala o své start-upové ovečky starat teprve před dvaceti měsíci v Latinské Americe a o evropské projekty se stará teprve rok, dnes už má 14 akademií ve dvanácti zemích a do projektů jako spoluinvestor vložila přes devět milionů eur (zhruba 250 milionů korun). Jednu z poboček Wayra umístila i do Prahy. A právě z české líhně se na Demo Day 2013 v Londýně představil projekt Datamolino.

Datamolino je slovenský start-up, který chce pomoci podnikatelům. Vymyslel pro ně zajímavou aplikaci, která umí přepisovat faktury za účetní. Místo zdlouhavého ručního přepisování stačí faktury protáhnout přes cloudovou službu, která je analyzuje a převede do elektronické podoby.

Univerzální využití pro všechny pak slibuje španělský projekt AudioSnaps. Ten umožní do standardního formátu JPEG (což je obvyklý formát digitálních fotografií) umístit zvukový záznam. A to tak, že fotku se zvukem zobrazí a přehraje každý prohlížeč. Poznámka u fotografie je velmi praktická pomůcka.

A ono na začátku zmíněné pero Lernstift? Tak to jistě potěší každého, kdo si není při psaní jistý gramatikou. A vůbec to nemusí být jen rodilý jazyk, pero se výborně hodí i při učení cizích jazyků. Německý projekt už sbírá pochvalné recenze z mnoha světových médií a počítá, že komerčně začne pero prodávat již příští rok. A to vše za pomoci líhně talentů Wayra.

Další projekty vybrané do Demo Day 2013 si můžete prohlédnout zde, videoprezentace projektů najdete na Wayra TV.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru