Zase sladkost. Nový Android se bude jmenovat Kit Kat

Původně se nová verze operačního systému Android měla jmenoval Key Lime Pay, tedy citrónový koláč. A měla nést číselné označení 5.0. Jenže nakonec bude vše jinak. Místo označení 5.0 dostane nový Android číselné označení 4.4 a hlavně se změní kódové jméno. To nové zní Kit Kat, což je oblíbená oplatka v čokoládě od společnosti Nestlé.

Google se s Nestlé na použití jména Kit Kat dohodl, dokonce společně připraví speciální edici tyčinky se soutěží o Google produkty. Důvodem, proč Google stáhl původní označení, je prostý. Citrónový koláč prý už není tak populární a jeho chuť si vybaví málokdo. Tyčinky Kit Kat přitom zná každý.

Zatím všechny verze Androidu se jmenují po sladkém. Začala to verze Cupcake, což je malý zdobený koláček, následovaly verze: Donut – kobliha, Eclair – francouzský zákusek na způsob našeho větrníku, Froyo – mrazený jogurt, Gingerbread – perník, Honeycomb – medová plástev, Ice Cream Sandwich – zmrzlina v oplatce a aktuální Jelly Bean – speciální ovocné želé bonbóny.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Podnikáte? Zapojte se do projektu Odvaha za milion a ulovte si pro svůj byznys finance na reklamu, služby od O2 nebo třeba odborný mentoring
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru