Se smartphonem do školy. Ušetříte místo v brašně

Mezi tisíci aplikací pro smartphony je i hodně takových, které se budou hodit všem školákům a studentům, ale také učitelům. Vybrali jsme ty, které se hodí hned na začátek školního roku.

Google Keep

Mezi jednoduché, ale velmi praktické aplikace jednoznačně patří Google Keep. Tato univerzální aplikace není určená jen pro žáky a studenty, ale hodí se pro ně parádně. Je to vlastně elektronická nástěnka, na kterou si lze připínat textové, obrazové a zvukové poznámky. U každé lze nastavit upozornění (například na domácí úkoly) a na nástěnce se poznámky řadí podle data.

Aby vše bylo co nejpřehlednější, tak si můžete každou poznámku barevně označit, třeba podle předmětů ve škole. Navíc se ke všem poznámkám pohodlně dostanete pod svým Google účtem i z počítače. Vše je uloženo na adrese drive.google.com/keep.

Školní rozvrh Deluxe

Od první třídy po vysokoškolská studia žáci a studenti potřebují rozvrh. Někomu stačí ten papírový do sešitu, my pro vás máme tip na jeden elektronický do smartphonu. Musíme upozornit, že elektronických rozvrhů pro smartphony je na obchodech s aplikacemi velké množství. Někomu se budou líbit ty jednoduché, nás zaujal naopak jeden velmi propracovaný.

[library asset=728]Školní rozvrh deluxe je opravdu velmi komplexní rozvrh, který umí podle nastaveného rozvrhu třeba automaticky ztlumit vyzvánění. Základem je klasický týdenní rozvrh, do které si můžete vedle samotných předmětů zadat i učebny, učitele a další podrobnosti. Vše se samozřejmě zobrazuje v reálném čase. Aplikace umožňuje i zapisování úkolů, zkoušek a dalších školních událostí. Aplikace je v češtině, ale překlad není dokonalý, občas natrefíte na německé nebo anglické slovíčko. Pro snadné použití to ale nevadí.

Nauč se pravopis

Na začátku školního roku čekají studenty především opáčka a pak hned první testy. Aplikací s taháky najdete v obchodech s aplikacemi velké množství.

V té, kterou jsme vybrali my, si můžete promrskat několik vychytávek našeho rodného jazyka (a že jich je požehnaně). Aplikace Nauč se pravopis už podle svého jména naučí, ale zároveň vás i vyzkouší. Taháky, respektive výuku, nabízí aplikace pro vyjmenovaná slova a pro vzory. Ruku na srdce, kdo se občas na oboje nepotřebuje podívat.

Druhá část aplikace vás z vašich znalostí češtiny vyzkouší. Test obsahuje 20 otázek a to buď ze všech možných okruhů a nebo si můžete vybrat to, co vás v češtině nejvíc pálí. Po každém zodpovězení otázky se ihned dozvíte, jestli jste odpověděli správně. A s výsledky se můžete pochlubit se svými spolužáky přes sociální síť Google+.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru