Update Amber pro Nokie s Windows Phone je tu. Přináší nové funkce

Nokia na svém blogu potvrdila, že začíná uvolňovat očekávaný update Amber pro své chytré telefony Lumia s operačním systémem Windows Phone 8. Amber přináší celou řadu nových funkcí a zároveň s ním přichází i nová aplikace Pro Camera pro nové možnosti fotografování.

Update Amber by měl být dostupný pro všechny stávající modely nokie s Windows Phone 8, sada nových funkcí se však bude mírně lišit, což je dáno technickými možnostmi jednotlivých smartphonů. Největší porce novinek se tak dočkají majitelé nejlepších modelů. Mimochodem, nová Lumia 925 se začíná už rovnou prodávat s updatem Amber předinstalovaným.

Všechny nokie s mobilními windows nově dostanou aplikace Storage Check pro lepší kontrolu a správu volného místa. Pokud vám tedy v paměti telefonu nebo na kartě dochází místo, pomocí této aplikace bude snadnější jej uvolnit. Zároveň se zjednoduší aktualizace mapových podkladů uložených v paměti telefonu. Lumie také dostanou vylepšenou aplikaci FM rádia, drobná vylepšení Internet Exploreru nebo služby Xbox music.

Novinkou budou také dvě funkce využívající vestavěného pohybového senzoru v telefonech. Otočením vyzvánějícího telefonu displejem směrem dolu se vyzvánění utiší. Druhou je probuzení telefonu dvojitým poklepáním na displej namísto mačkání tlačítka na boku. Obě funkce se dají v menu vypnout nebo zapnout. Všechny lumie s updatem Amber také budou mít nově k dispozici aplikaci Nokia Smart Camera – ta umožní různé akční focení snímků, výběr nejlepší fotky ze série, výběr úsměvů jednotlivých osob na snímku nebo třeba vymazání nechtěného pohybujícího se objektu. U levnějších modelů Lumia 720, 620 a 520 však bude třeba rychlost sériového snímání aplikací omezena na sedm snímků v řadě namísto deseti a nižší bude také jejich rozlišení.

To další aktualizace už dostanou jen některé modely. První takovou novinkou je funkce Nokia Glance Screen, která zobrazuje na „zhasnutém“ a nečinném displeji telefonu hodiny a případně stav nabití baterie. Glance Screen dostanou všechny WP8 lumie krom modelů Lumia 520 a 625.

Vylepšení zpracování pořízených snímků a možnost nastavit až citlivost ISO 3200 namísto dosavadních 800 se pak týká výhradně Lumie 920. Také novou aplikaci Nokia Pro Camera budou mít k dispozici pouze majitelé nejlepších fotomobilů z finské stáje – stahovat ji z Windows Store mohou uživatelé modelů Lumia 920, 925 a 928. Pro Camera umožňuje kompletní manuální nastavení parametrů při fotografování – ručně lze i ostřit, vybírat citlivost, vyvážení bílé, nastavovat čas snímání a některé další parametry.

Aktualizaci Nokia uvolňuje postupně, nejprve pro modely Lumia 920 a 820, do konce září by se však mělo dostat na všechny finské přístroje s Windows Phone 8. Proto čas od času nezapomeňte dostupnost aktualizace zkontrolovat.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Dveře do světa Galaxy AI vám otevřou nové skládačky od Samsungu! Ulehčete si život se smartphony Z Flip6 a Z Fold6 
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru