Video: Nokia spoléhá na optiku Carl Zeiss už od roku 2005

Finská Nokia tento týden představí svůj nový špičkový smartphone s neobvyklým fotoaparátem PureView. Telefon s operačním systémem Windows Phone má dostat čip s rozlišením 41 megapixelů. Podobně jako v předchozích případech se v případě použité optiky bude novinka spoléhat na výrobky firmy Carl Zeiss.

Dlouholetou spolupráci s touto značkou připomíná nokia v nejnovějším videu zveřejněném na serveru YouTube. Optické moduly Zeiss pro fotoaparáty ve svých špičkových mobilních telefonech používá Nokia už od roku 2005. Prvním mobilem s optikou Carl Zeiss byla Nokia N90 a od té doby vznikly desítky dalších modelů, jejichž fotoaparáty patřily na mobilním poli ke špičce. Partnerství obou značek je exkluzivní a jak ukazuje video, je založené především na důvěře. Carl Zeiss totiž patří na poli optických výrobků k nejuznávanějším firmám.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Aplikace Filmborn je hit. Udělá z iPhonu klasický fotoaparát
Nahoru