O2 vystavuje svůj chytrý modem Smart Box na Czech Design Weeku

Již čtvrtý ročník týdenního mezinárodního festivalu průmyslového designu Czech Design Week je v plném proudu a O2 je při tom.

V pražské prostoru Hybernská 4 si můžete až do neděle 3. prosince prohlédnout práce 150 designérů a designérek, mezi kterými nechybí ani vedoucí ateliéru průmyslového designu na pražské Fakultě architektury ČVUT Martin Tvarůžek. Ten stojí za ojedinělým designem centra chytré domácnosti O2 Smart Boxu, který si můžete v jednom z atraktivních výstavných prostor festivalu prohlédnout.

O2 Smart Box spojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a zařízení pro připojení chytré domácnosti. Vše se navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace. „Nechtěli jsme, aby lidé svůj modem dál schovávali na místa, odkud hůř vysílá signál. Vytvořili jsme proto vertikálně postavený modem v matně černé barvě, jehož součástí je i displej s hodinami a také jedno z nejprodávanějších zařízení u nás – meteostanice s předpovědí počasí. V modemu jsou zabudovány antény, které zajistí 360stupňové pokrytí bytů i rodinných domů,“ popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů, které se prodávají po celém světě. Patří mezi ně například dveřní kování, medicínská zařízení, ale i cyklistické přilby či tepelná čerpadla. Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Kurátorská komise festivalu Czech Design Week nevybírala vystavovatele podle velikosti značky, ale spíše podle zajímavosti a atraktivnosti. Z vybraných českých designérů se na akci můžete kromě Tvarůžka těšit například na Adama Turečka, Pavla Kopřivu juniora, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Elišku Slámovou, Evu Mafkovou, Jitku Mádlovou, Radima Slováka, Vladimíra Staňka či Lucii Volkovou. Svou práci na festivalu dále představují světově uznávání zahraniční hosté, jako je například Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello či Fernando Echeveria.

Otevřeno je denně od 11:00 do 21:00 hodin. Více informací o akci najdete zde.

 

 

Související článek Oslavte s námi páté narozeniny programu O2 Extra výhody a vyhrajte hodnotné ceny
Nahoru