Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Ikonická NOKIA 3310 je zpátky u O2. 10 důvodů, proč ji mít!

Ikonická NOKIA 3310 je zpátky u O2. 10 důvodů, proč ji mít!

Když v roce 2000 vyšla původní NOKIA 3310, Jaromír Jágr zrovna válel v NHL, kapela Lucie vydávala album Slunečnice a Miloš Zeman byl právě předsedou vlády.

Od té doby se toho změnilo hodně, ale některé reálie zůstaly i po dlouhých sedmnácti letech takřka neměnné. Nejslavnější český hokejista pořád udivuje fanoušky za Atlantikem, Lucie ohlásila comeback s novou deskou a Miloš Zeman přesídlil ze Strakovy akademie na Pražský hrad. A teď se vrátil na scénu i kultovní model NOKIA, který si teď exkluzivně mohou předobjednat zákazníci O2.

Původní NOKIA 3310 byla na přelomu tisíciletí naprostým fenoménem. Za čtyři roky, během kterých byly její různé varianty oficiálně v distribuci, se jí prodalo po celém světě více než 128 milionů kusů. Nová verze ikonického telefonu si svůj debut odbyla letos na veletrhu MWC v Barceloně a ihned po svém uvedení ovládla 3310 dění na sociálních sítích.

Proč si v roce 2017 zaslouží vaši pozornost mobil bez dotykové obrazovky?

  1. Výdrž. Za jeden měsíc toho jde stihnout opravdu hodně. Můžete letět zhruba čtyřiadvacetkrát z Prahy do Los Angeles a zpět, absolvovat autoškolu nebo se naučit základy gramatiky cizího jazyka. Každopádně NOKIA 3310 vám u toho bude sloužit jako věrný partner. Její baterka totiž vydrží nabitá v pohotovostním režimu celých třicet dní!
  2. Zábava. Mobilních her jsou tisíce, jestli si však některá z nich zaslouží označení kultovní, pak je to Snake z původní Nokie. Kdo na přelomu tisíciletí neprahnul po rekordech v hadovi, jako by ani nebyl. No a ani nová verze telefonu se bez této hry logicky neobejde. Už vás svrbí prsty?
  3. Off-line klid. Znáte to, v telefonu máte desítky aplikací. NOKIA 3310 je v tomto naprosto minimalistická, neběží na žádném z běžných operačních systémů. Budete se moci soustředit jen ty aplikace, které skutečně využíváte.
  4. Klávesnice. Pamatujete na časy, kdy jste na číselné klávesnici sázeli jednu smsku za druhou? Ideální volba pro ty, kterým zkrátka psaní po dotykovém displeji není po chuti.
  5. Bytelnost. Původní 3310 měla pověst nerozbitného stroje, který vydrží ledacos. Její nástupce by být v jejich šlépějích.
  6. FM Rádio. Rádio stále žije, jen v Česku ho týdně poslouchají stovky tisíc lidí. Chcete mít pořád při sobě aktuální dopravní servis, čerstvé zpravodajství či slyšet nové hity? NOKIA 3310 vám to umožní kdekoliv a kdykoliv.
  7. Budete originální. Chytrý telefon má dnes každý. Většina lidí jezdí prsty po dotykové obrazovce. Vy budete jiní. Můžete jít proti proudu a před přáteli i kolegy se můžete blýsknout s tlačítkovým telefonem.
  8. Staré dobré vyzvánění. Většina lidí si na svých chytrých telefonech vyzvánění nemění a zejména ve veřejné dopravě kvůli tomu dochází k různým faux pas. Když začne zvonit generický zvuk chytrého telefonu, loví v kapsách lovit svůj telefon současně několik lidí, jelikož si nikdo není jist, komu vyzvánění patří. Až zazní nestárnoucí NOKIA tune, ihned poznáte, že hovor patří vám.
  9. Barevně. Jestli původní 3310 něco chybělo, byl to barevný displej. Ten je v roce 2017 dávno běžným standardem, tudíž se bez něho neobejde ani inovovaný model dávné klasiky.
  10. Nostalgie. NOKIA 3310 se objevila na trhu v době, kdy mobilní telefony začínaly penetrovat mezi běžnou populací. Pro řadu lidí to byl vůbec jejich první mobilní telefon. Nová 3310 vám umožní zavzpomínat na dobu, kdy v kinech běžel první díl Matrixu a kapela Chinaski zpívala: Kláro stačí jen málo a budeme pár.

 

Související články