Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

O2 přiveze klientům hackerskou legendu Kevina Mitnicka

O2 přiveze klientům hackerskou legendu Kevina Mitnicka

Internetový hacking je vzrůstající fenomén. Firmy dnes neváhají vynaložit dvacet procent svých IT nákladů na zabezpečení. O2 jako jeden z největších poskytovatelů IT služeb bere kybernetickou bezpečnost vážně. Připravilo proto konferenci Cyber Security Prague, která se koná 20. dubna 2017 v kongresových prostorách restaurace Columna Praha.

Kybernetický prostor má být v roce 2020 novým „Divokým západem“. Tvrdí to alespoň studie univerzity v Berkeley. Hacking je již nyní dobře zavedeným sektorem ekonomiky, jehož hodnota se odhaduje někde mezi 450 miliardami a 1 bilionem dolarů.

A kdo jiný by měl lépe znát prostředí hackingu než legenda tohoto oboru? O2 pozvalo na konferenci Cyber Security Prague Kevina Mitnicka, který byl svého času „nejhledanějším hackerem FBI“. Dnes Mitnick využívá někdejších zkušeností jako bezpečnostní analytik a ve své přednášce firmám mimo jiné poradí, jak bránit únikům svých citlivých dat.

Každá firma vstupující do virtuálního prostoru se musí o bezpečnost svých citlivých dat umět postarat. Všechny firemní informace jsou jejím majetkem, který má svou cenu a jehož zneužití je potenciálním rizikem nejen pro vlastníka, ale i pro zákazníky. Přinejmenším reálně hrozí, že se z firemních dat stane odpadiště mallwaru atakujícího další stránky nebo místo, přes které hackeři vyperou peníze.

Má-li někdo pocit, že mu v digitálním světě nic nehrozí, mýlí se. Bezpečnost si nezajistíme jinak než tak, že poznáme naše útočníky, způsob jejich myšlení a manipulační techniky. Nežijme v iluzi digitální bezpečnosti, vytvořme z ní každodenní realitu. Jak na to, se naši klienti dozvědí od těch největších odborníků.

Na konferenci Cyber Security Prague vystoupí Petr Černohorský z firmy Cisco, který se bude věnovat tématu detekce hrozeb pomocí umělé inteligence, a Pavol Lupták z firmy Nethemba, jenž promluví o hranici digitálního soukromí. Úvodní slovo bude patřit řediteli Komerční divize O2 Jindřichu Fremuthovi a konferenci ukončí generální ředitel O2 Tomáš Budník. Za dceřinou společnost O2 ITS vystoupí Václav Provazník. Moderátorem konference bude novinář František Fuka.

Firmy Cisco a Nethemba jsou partnery konference, kterou O2 pořádá pro své klienty 20. dubna 2017 v kongresových prostorách restaurace Columna Praha.