Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

O2 odhaluje zákulisí McDonald’s

O2 odhaluje zákulisí McDonald’s

Roadshow plná technologie startuje již 1. dubna 2017. Během několika měsíců projede speciálně upravený McDonald’s truck téměř 40 českých a slovenských měst. Cílem akce „Na rovinu tour 2017“ je ukázat odkud pocházejí suroviny pro přípravu jídla pod zlatými oblouky a co se s nimi děje od farmy až po gril. Realizaci včetně nejmodernějších techno vychytávek měla na starosti Projektová kancelář O2.

V multimediálním kamionu naleznete velkoformátové displeje, 3D kino a virtuální realitu. Můžete si prohlédnout unikátní videa přímo od výrobců surovin nebo absolvovat prohlídku kuchyně McDonald’s a dozvědět se postupy přípravy jídla. Vedle  trucku, na malém zelinářském stánku, uvidíte – např. brambory, salát, ovoce nebo pečivo, které se v McDonald’s denně používá. Součástí venkovního prostoru bude i posezení a dětský koutek.

McDonald_1V dětské části se nejmladší návštěvníci pobaví, a zároveň něco nového naučí. K dispozici budou mít tři typy aktivit. Malí farmáři si zasadí sazeničku salátu, kterou si odnesou domů nebo na trenažéru podojí kravičku. Sportovci si změří síly ve slalomu s kolečky, šikulové pak zkusí správně třídit odpad nebo něco namalovat. Vyfotit se mohou i v zábavném kostýmu zeleniny ve fotokoutku. Pro ty odrostlejší bude připravena ochutnávka grilovaného hovězího, přesně tak, jak se připravuje do McDonald’s burgerů.

„Celý projekt běžel již v loňském roce s 21 zastávkami. Měl velký úspěch, proto se na nás obrátil McDonald‘s znovu. Navíc s dvojitou porcí měst“, říká projektová manažerka O2 Martina Krejčí. Nejtěžší byl prý začátek, když dostali prázdný kamion a zadání vše rozvrhnout a postavit. Muselo se vymyslet, jak zvládnout velmi rozdílné teploty (v létě až 40 °C), vlhkost či déšť. Zajistit speciální displeje, které vydrží otřesy při přesunech nebo videa, která poběží i 10 hodin v kuse. A ke všemu mít připraveny náhradní díly a samozřejmě únikové cesty a protipožární pravidla. „Bylo to celé hodně filmové, až sci-fi. Teď už umím nastavit i software pro 3D brýle,“ dodává Martina.

Kdy truck pojede vašim městem, naleznete zde. Pokud chcete tvořit budoucnost, tak jako Martina, koukněte na volná místa na www.chcidoo2.cz.

– Aneta, #O2žije  –

Související články