Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Startuje třetí ročník SCANDI festivalu

Startuje třetí ročník SCANDI festivalu

Již třetím rokem se u nás chystá oblíbený SCANDI festival – přehlídka současného severského filmu. Letošní ročník se uskuteční opět v lednu. V pražských kinech festival proběhne od 19. do 22. ledna a od 26. do 31. ledna pak navštíví Brno, Zlín, Ostravu, Plzeň a další města. Můžeme se těšit na přehlídku aktuální tvorby filmařů z Dánska, Švédska, Norska i Islandu.

scandi_1

Scandi festival představí to nejlepší ze skandinávské kinematografie ve třech sekcích:

  • Scandi novinky & premiéry

Mezi novinkami se objeví například filmové drama Sámská krev režisérky Amandy Kernell, které vypráví příběh čtrnáctileté sámské dívky snící o změně svého života.

sámská krev

Dalším trhákem je i snímek mistra norského thrilleru Erika Skjoldbjærga, který přichází s mrazivým portrétem vyšinutého Pyromana. Premiéry dále doplní výpravné historické drama Královna Kristýna, starosvětský dobrodružný film Poslední král, komediální drama Komuna a zručně natočené „gender – fantasy“ Kluci.

  • Fenomén: Severský thriller

Z pestrého rejstříku severských žánrů se letos SCANDI festival zaměří na thrillery. Představí se filmy jako Boj sněžného pluhu s mafií, Druhá šance nebo Idealista.

Boj sněžného pluhu s mafií

  • BEST OF SCANDI

Už z názvu je asi patrné, co nám tato sekce přinese – ty nejúspěšnější a nejkvalitnější snímky z minulých ročníků. Pokud jste tedy v předešlých ročnících nestihli například film Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě, máte jedinečnou šanci vidět ho nyní. Dále se můžete těsit na hvězdně obsazené a řádně zvrhlé komediální drama O kuřatech a lidech nebo mistrovskou analýzu manželské krize Vyšší moc.

Vyšší moc

SLEDOVAT SCANDI MŮŽETE V KINĚ NEBO DÍKY O2 VIDEOTÉCE

Výjimečné filmové zážitky si můžete vychutnat v tradiční atmosféře kamenných kin. Promítat se bude v pražských kinech Lucerna, Atlas a Evald. Druhá část Scandi festivalu pak proběhne mj. v brněnském kině Art, ostravském Minikině, zlínském Golden Apple Cinema, plzeňském Moving Station a v dalších městech. Pokud nechcete do kina, můžete se na severské filmy dívat z pohodlí domova na televizní obrazovce na kanálech Film Europe Channel a Festival Cinema Channel. Aby toho nebylo málo, tak je tu ještě třetí možnost – O2 Videotéka. Všechny filmy jsou k zapůjčení v sekci skandinávské filmy s cenou od 45 do 55 Kč.

Související články