Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

O2 VIDEOTÉKA I LETOS NABÍDNE TO NEJLEPŠÍ ZE SEVERSKÉ FILMOVÉ TVORBY

O2 VIDEOTÉKA I LETOS NABÍDNE TO NEJLEPŠÍ ZE SEVERSKÉ FILMOVÉ TVORBY

Severská kinematografie u nás zažívá v posledních letech velmi pozitivní ohlasy. Severské filmy si získaly diváky svým osobitým humorem, ponurou atmosférou a drsnými scénami. I letos se u nás koná SCANDI festival a i tentokrát O2 zařadí do své online Videotéky 23 skandinávských snímků. Můžete je tak sledovat z pohodlí domova, stačí jen připojení k internetu.

TOP 3 FILMY V O2 VIDEOTÉCE

MRZOUT

hodnocení ČSFD – 73 %

Hlavní hrdina tohoto komediálního snímku režiséra Thomase Karukoskiho žije stranou od lidí a uzavírá se před všemi modernostmi dnešního světa. Z jeho ulity ho ale vyžene bolestivý úraz. Nutnost navštívit fyzioterapii v Helsinkách znamená pro starého muže celou řadu nepříjemných epizod. Mrzouta tak čeká jeden velký mrzutý víkend plný nástrah moderního velkoměsta.

 

DRUHÁ ŠANCE

hodnocení ČSFD – 76 %

Letos se SCANDI festival zaměřuje na thrillery a v O2 Videotéce najdete třeba tento skvělý kousek. Dva detektivové žijí zcela odlišné životy. Andreas je spořádaný manžel a Simon se právě rozvedl a všechno se mu hroutí. Situace se náhle změní poté, co jsou přivoláni k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem.

 

O KUŘATECH A LIDECH

hodnocení ČSFD – 70 %

Komediální drama o kuřatech a lidech je o Gabrielovi a Eliasovi, kteří se u smrtelného lože svého otce dozvědí, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jak zkultivovat trio neotesaných buranů? Uznávaný mistr černých severských komedií Anders Thomas Jensen se po desetileté pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu.

Všechny filmy jsou k zapůjčení v online O2 Videotéce v sekci skandinávské filmy  za cenu 45 – 55 Kč a v nabídce budou po dobu jednoho roku. Kromě klasické O2 TV je lze sledovat na počítači, tabletu nebo v mobilu. Stačí být online a mít na svém zařízení staženou bezplatnou aplikaci O2 TV. Počet přehrání snímku přitom není omezen. Není nutné být ani zákazníkem O2, za filmy je totiž možné platit prostřednictvím prémiové SMS.

Související články