Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

FRANCOUZSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL: SLEDUJTE FILMY A VYHRAJTE TABLET

FRANCOUZSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL: SLEDUJTE FILMY A VYHRAJTE TABLET

Od 23. 11. do 30. 11. proběhne v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě 19. ročník oblíbeného Festivalu francouzského filmu. Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů, jimž vévodí výrazný snímek Kameny bolesti režisérky Nicole Garcia uvedený v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. V hlavních rolích tohoto dramatu se představí Marion Cotillard a Louis Garrel. Mezi předpremiérami zazáří také francouzsko-český koprodukční snímek Tanečnice debutující režisérky Stéphanie Di Giusto uvedený v Cannes v soutěžní sekci Un Certain Regard. Velmi očekávaná je předpremiéra životopisného snímku Jacques-Yves Cousteau: Odysea, jež vypráví osudy významného francouzského oceánografa a jeho rodiny. Sekce Filmové hity divákům nabídne kvalitní snímky francouzské kinematografie posledních let. Seznam všech filmů a nabízených sekcí najdete zde. Informace o tom, v jakém kině co dávají, zase zde.

Pražská část festivalu nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky s deseti snímky, které se budou ucházet o Cenu diváků TV5MONDE. Na kanálu TV5MONDE můžete sledovat jak festivalové filmy, tak i cykly věnované hercům a režisérům. Tento kanál najdete v O2 TV a filmy jsou v něm doplněné o francouzské nebo anglické titulky.

viva_maria_2_sm

SOUTĚŽ

Sledujte soutěžní sekci Výběr české kritiky a tipněte si, který z těchto deseti filmů vyhraje již zmíněnou Cenu diváků TV5MONDE. Vyhrát můžete tablet Lenovo Yoga. Soutěžte kliknutím na odkaz níže, tam najdete také soutěžní pravidla.

Už za pár dnů opět odstartuje FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Tentokrát půjde již o 19. ročník. Těšit se můžete na nejlepš…

Posted by O2 TV on Friday, November 18, 2016

Související články