Podminky cookies

SIGNAL festival rozsvítil Prahu již počtvrté

O víkendu se Praha opět rozzářila světelnými instalacemi SIGNAL festivalu. Akce, která se dostala i do světových médií, se letos v Praze konala počtvrté. Na festivalu se podíleli umělci z jedenácti zemí světa. My jsme SIGNAL podpořili a každou instalaci pokryli naší Chytrou sítí. Návštěvníci tak mohli tweetovat, snapovat a sdílet své zážitky neomezeně přímo z místa.

signal-8

Hlavním prvkem letošního ročníku byla různorodost. Propojovala všech 23 instalací. Ať už ty statické, tak ty interaktivní. SIGNAL byl letos opravdu vidět. Mohou za to humanoidi australské umělkyně Amandy Parer. Zářící bílé postavy dosahující výšky osmi až dvanácti metrů jsme mohli spatřit na pěti místech Prahy.

Zajímavý emoční zážitek mohli návštěvníci zažít na nádvoří Akademie Věd České republiky. Zde se nacházela instalace Horizont od autora Dávida Sivého. Návštěvníci zde mohli na vlastní kůži pocítit, jaké to je následovat světlo na konci tunelu. A to díky ostrým reflektorům, kterým šli naproti.

signal-4

Impozantní byla také instalace Monolith, kterou vytvořilo české studio Hyperbinary pro Mercedes-Benz. Více jak tři tisíce světelných kuliček společně ztvárnilo světelnou show připomínající hologram. Instalaci, kterou doprovázela i hudba bylo možné navštívit v Pařížské ulici.

Pořadatelé letos nezapomněli ani na interaktivní instalace jakou byla například laserová harfa. Laserový paprsek se při přerušení rozezní jako klasická struna a rozechvěním vytváří zvuk, který přirozeně doznívá. Francouzský umělec Maotik zase do Prahy přivezl instalaci Light Sowers, která byla k vidění ve Vojanových sadech. Pouhým pohybem ruky bylo možné ovládat celou scénu a vytvořit tak hravé a živé dílo plné světel, barev a zvuků.

signal-17

Ani letošní ročník se neobešel bez videomappingů. Návštěvníci je mohli sledovat již tradičně na kostele sv. Ludmily na náměstí Míru, na Staroměstském náměstí a na Michnově paláci.

Protože za SIGNAL festivalem se do Prahy přijela podívat spousta lidí z celé České republiky, vytvořili jsme mapu toho, z jakého místa návštěvníci přijížděli nejčastěji. Čáry na mapě propojují domov účastníka a místo konání festivalu – tedy Prahu. Jednotlivé barvy reprezentují okresy. Čím širší čára, tím více vás do Prahy dorazilo.

navstevnicifestivaluichdomove-1

Dojmy se musí sdílet a to hned. Tato vizualizace zobrazuje hovory na Praze 1 v průběhu pátku. Čím silnější čára, tím více hovorů jsme spojili.

callsinsidefestivalc

A takhle jste si v pátek volali po celé České republice.

volaniacr-2

Jsme rádi, že jsme mohli podpořit tak inspirativní a technologickou akci a už teď se těšíme na další ročník.

Jsme rádi, že jsme mohli být technologickým partnerem SIGNAL festival a už teď se těšíme na další ročník. Která instalace vás ohromila nejvíce? 🙂 Dejte nám vědět do komentářů ⬇ ⬇ ⬇

Posted by O2 CZ on Wednesday, October 19, 2016

Pavla Šedivá Článek napsal(a) Pavla Šedivá 19.10.2016
Související článek O2 Smart Box získal ocenění na Czech Design Weeku
Nahoru