Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Pět tipů, jak přežít konec léta

Pět tipů, jak přežít konec léta

Kolem mě se začaly ozývat věty typu: „ Zase musím po dovče do práce, grr.“, „Proč ty prázdniny tak utekly?!“, a oblíbené: „Chápeš, že do Vánoc zbývají už jen tři měsíce?“. Ano, léto končí, ale mám pro vás pár tipů, jak to přežít a užít si babí léto s grácií.

1) Neseďte (doma)

Stále sedíte – v práci u PC, doma u TV. Je potřeba se trochu rozhýbat. Kolo – brusle – běh… Nechce se vám? Uspořádejte piknik. Sbalte si deku a pár dobrot, domluvte se s přáteli nebo rodinou a užijte si poslední dny venku. A kdy jste si naposledy pustili draka :)?

2) Dva dny na aklimatizaci

Nechuť zapojit se do pracovního procesu má po létě většina z nás. Na vině je změna denního rytmu, často znásobeného cestování letadlem (známy „jet lag“) nebo fyzickou aktivitou (túry po horách, protančené noci apod.). Doporučuje se „dojet dovolenou“ ještě v klidu doma nebo třeba na chalupě. Pomalu se přizpůsobíte běžnému rytmu a připravíte si hladší start ve škole nebo zaměstnání.

3) Zajděte na Vinobraní nebo do ZOO

Slavnosti vína jsou v plném proudu v Čechách i na Moravě. Víno vás pozitivně naladí a zažene chmury. 10 vybraných zářiových vinobraní. Nechcete popíjet? I Zoologická zahrada je zn. ideál. Příjemné počasí, zvířata jsou ráda venku. Dálky vám připomene třeba safari ve Dvoře Králové. Vyhlídkový autobus zaváží mezi stáda zeber, pakoňů a dalších zástupců africké fauny. A nově vás tam rovnou i ubytují.

4) Naplánujte si zážitky

Ano, e-maily nepočkají věčnost, ale nemá smysl počítat s tím, že během prvních dnů v práci vyřídíme všechny úkoly, které se během dovolené nahromadily. Ideální je, naplánovat si ještě před návratem aktivity, na které se budeme těšit. Prodloužený romantický víkend, výlet s kamarády, netradiční oslava narozenin. Cokoliv, co vás bude držet pozitivně naladěné.

Počítá se i zdobení bytu či domu. Brzo v něm strávíte mnohem víc času, než jste trávili v létě, věnujte mu tedy trochu péče. Pečte, zavařujte, tvořte a radujte se z toho.

5) Hýčkejte se

Užijte si pocit, když si leháte do vířivky nebo si dopřáváte saunu či masáž. Zároveň neopomíjejte „podzimní“ potraviny – jablka, hrušky, víno, ale také dýňové pochoutky, řepu, čekanku nebo zázvor, který dokáže prohřát.  Vitamíny teď potřebujete víc než jindy.

Často opomíjený je také kvalitní spánek. Je dobré chodit spát včas a před usnutím si užít něco příjemného. Třeba četbu knihy, na kterou jsme si už dlouho chtěli udělat čas.

Pro vysokoškoláky mám dalších 5 tipů, jak přežít začátek semestru. A pokud máte chuť, chyťte si jednu z našich posledních stáží.

A nezapomeňte, že čas plyne rychle, takže již brzy můžete začít plánovat další léto.

-Aneta, #o2žije –

Štítky
Související články