Chtějí ho všichni. K Huawei P9 lite teď navíc dostanete chytrý náramek zdarma

Hlavní vlajkovou loď značky Huawei, top model P9, jsme vám už představili podrobně v testu. O něco později výrobce uvedl na trh i model P9 Lite, který rozhodně potvrzuje svoje kvality a pozici černého koně své třídy. Hlavním lákadlem je cena. Jestliže P9 stojí 14 995 korun, tak P9 Lite můžete mít za 7 495 korun. Za poloviční cenu ale dostáváte mnohem víc než jen poloviční kvalitu. A navíc teď můžete mít zadarmo dárek – chytrý náramek Huawei Color band A1 v hodnotě 1 995 Kč.

Design telefonu je skoro stejný. Rozměrově se oba modely liší jen o milimetry. Přední část obou modelů vypadá skoro stejně, rozdíly budete hledat jedině lupou a nestojí za řeč. Cenový rozdíl mezi oběma modely odhalí až jejich záda. Model Lite je má plastová, P9 je má kovová. Boční rámečky jsou již stejné. Jen se v detailech liší boční tlačítka a jiné jsou i konektory. P9 má nový konektor USB-C, model P9 Lite pak tradiční USB.

Stejný je i displej obou modelů s rozlišením FHD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Displej má úhlopříčku 5,2 palce a využívá technologii IPS. Tady prostě nižší cena není vidět. V použitém hardwaru už rozdíl logicky je. Oba přístroje mají procesory vlastní konstrukce Kirin. Silnější P9 má Kirin 935, model P9 Lite má Kirin 650. Operační paměť je u Litu také nižší, místo 3 GB má 2 GB paměti. Uživatelská pak má hodonotu 16 GB, ale díky podpoře paměťových karet to není problém, zvětšit si ji můžete velmi výrazně za málo peněz.

V podstatě hlavní rozdíl je ve fotoaparátu. P9 má revoluční dvojitý fotoaparát. Model Lite ho nemá, přesto s 13megapixelovým hlavním snímačem rozhodně nezklame. Světelnost f/2.0 je výborná, má samozřejmě automatické ostření a mnoho kreativních režimů. Nechybí ani přední fotoaparát s rozlišením snímače 8 megapixelů, takže milovníci selfie si přijdou na své. Předností je i rychlonabíjení a poměrně velká baterie s kapacitou 3 000 mAh. Samozřejmostí je nejnovější Android 6.0 a také podpora O2 TV Go.

477766_1187441_Huawei_P9_Lite_set_detail

 

Huawei P9 Lite je prostě výborně vybavený přístroj za rozumnou cenu, který dobře poslouží i náročným zákazníkům.S chytrým náramkem navíc můžete sledovat spoustu užitečných věcí. Budete mít informace o své pohybové aktivitě, o spánku nebo dokonce o UV záření. Samozřejmě vás upozorní na příchozí hovor nebo zprávu, a když ho někam založíte, sám se vám přihlásí.

Související článek Smartphony Nokia lákají na čistý Android. Model 6 máme s valentýnskou slevou
Nahoru