Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Známe obsazení výpravy Czech Pioneers

Známe obsazení výpravy Czech Pioneers

Na konci května se výprava Czech Pioneers složená z vybraných zástupců českého podnikatelského ekosystému vydá na Pioneers Festival do Vídně. Expedici vypravuje TechSquare společně s partnery, chybět nebude ani náš startupový akcelerátor BOLT.

Místo ve speciálně vypraveném autobusu Czech Pioneers dostane i pět českých startupů, které tak získají nejen příležitost účastnit se festivalu zdarma. Nejdůležitější pro ně bude možnost nasbírat cenné kontakty a strávit společně s partnery výpravy dostatek času na to, aby zjistily více o fungování velkých firem a pobavily se o možnostech vzájemné spolupráce.

Na výpravu Czech Pioneers se přihlásilo 27 projektů, do finální pětky se probojovala velmi silná skupina startupů z oblastí, jako jsou zdravotnické technologie, internet věcí, finanční technologie nebo marketing. Dva startupy, X.GLU a DevCharge, se dokonce probojovaly mezi nejlepší festivalovou sedmdesátku, kterou pořadatelé vybírali z pětistovky startupů z celého světa.

Seznamte se s projekty, které se staly součástí letošní výpravy Czech Pioneers:

 

X.GLU

xglu

Revoluční přístroj X.GLU přináší čerstvý vítr do oblasti diabetologie – jedná se o první chytrý a bezúdržbový glukometr na světě. Bezúdržbový je díky absenci baterií, jeho napájení totiž probíhá při kontaktu s chytrým telefonem, do kterého také rovnou ukládá data z absolvovaných měření cukru v krvi diabetika. Napájení glukometru a komunikace se smartphonem jsou zajištěny pomocí NFC technologie, která zároveň podporuje zabezpečení přenosu dat z glukometru do smartphonu. Kompletně tedy odpadá nutnost opakovaného dobíjení baterií glukometru, díky minimalistickému designu jej lze nosit v peněžence a data z jednotlivých měření jsou uživateli dostupná kdykoliv, jelikož jsou ukládána v cloudu. Autorem je Marek Novák, student třetího ročníku aplikované elektroniky na FEL ČVUT, a vývoji zdravotní techniky se věnuje už 3 roky.

DevCharge

Brněnský FinTech startup DevCharge vyvíjí modulární hardwarovou desku pro monitorování, kontrolu a monetizaci koncových IoT zařízení. DevCharge integruje hardware, externí senzory, konektivitu, cloudové služby a platby do jednotné platformy. Umožňuje tak výrobcům a IoT vývojářům jednoduše akceptovat platby na samoobslužných zařízeních, kde doposud byla bezhotovostní forma neekonomická. Pro placení lze využít mobilní peněženky, platební karty i interní kreditní systémy. Zakladatelem je Vladimír Vlach, který v minulosti založil firmu Dotykačka, nebo pracoval jako Architekt systému pro sběr energetických dat ve firmě Joulex (nyní součást Cisco).

PRESENTIGO

presentigo_jetset

PRESENTIGO je B2B prezentační platforma, která umí spouštět pokročilý a interaktivní prezentační obsah, včetně 3D vizualizací. Obchodníkům tak dává do ruky atraktivní zbraň, kterou zaujmou zákazníky a díky interaktivním vizuálům mohou například lépe popsat svoje produkty nebo služby. PresentiGO prezentace dále umí sbírat data v průběhu prezentování, a tato data posílat automaticky do CRM. Manažeři následně vidí nejen realtime data, posbíraná na meetingu, ale také data o tom jak se v terénu prezentovalo, které slidy se používají a jaký je průběh prezentace. Díky tomu mohou lépe pracovat se svými obchodními týmy. PresentiGO pomáhá zvyšovat výkonnost obchodních týmů a to jak v terénu, nebo na tradeshows, či jiných eventech. Projekt, který původně vzešel ze spolupráce se studenty, prošel ostravským akcelerátorem GreenLight, má za sebou dvě kola investic a v rámci programu CzechAccelerator strávil tým několik měsíců v Sillicon Valley. PresentiGO působí především v ČR a USA a na obou trzích má řadu zajímavých klientů. Za projektem stojí dvojice Adam Mrštík a Jan Tkáč, kteří mají více než dvacetileté zkušenosti v oblasti poradenství a řízení projektů v IT.

ClaimAir

Ztratili vám už někdy aerolinky zavazadlo? Zůstali jste trčet na letišti kvůli zrušenému či zpožděnému letu? ClaimAir pomáhá cestovatelům v těchto nepříjemných situacích domoci se svých práv. Kvůli administrativní náročnosti procesu či neznalosti legislativy tak v řadě případů skončí poškození bez kompenzace, která jim po právu náleží. Automatizovaný systém ClaimAir vyřídí s leteckými společnostmi proces kompenzace od A do Z, a to s 95% úspěšností. Zkladatelem je Jakub Ladra, absolvent Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Jakub nabíral zkušenost také jako systémový inženýr ve správě rezervačních systémů u Českých aerolinií, pak na Ministerstvu dopravy, a také u logistické společnosti DHL. ClaimAir je jedním ze startupů letošní kohorty StartupYardu a mezi jejich B2B partnery najdete například i brněnský Skypicker.

NeuronAD

Příjmy online vydavatelů jsou kriticky závislé na reklamách. Avšak více než 20% uživatelů používá programy eliminující reklamy na internetu, takzvané adblocky. NeuronAD pomáhá vydavatelům zobrazovat relevantní, nerušivé reklamy, zatímco celková uživatelská zkušenost návštěvníka zůstává svižná a především bezpečná. NeuronAD nabízí vyváženou střední cestu mezi invazivními reklamami a absolutním blokováním reklam, který nutně vede ke snižování kvality obsahu. Zakladetelem je Karel Javůrek, který v NeuronAD uplatňuje (nejen) své profesní zkušenosti s vydavatelskou činností v online mediích. Stejně jako ClaimAir, NeuronAD absolvoval v tomto roce akcelerační program StartupYard. 

Czech Pioneers Special Guests

Kvalitními projekty se to v ČR jen hemží, a tak se na Pioneers Festival probojovalo několik dalších českých startupů. Součástí výpravy Czech Pioneers jsou tak mimo High5 i dva zvláštní hosté: TeskaLabs a IP Fabric.

TeskaLabs už snad ani není nutné představovat – úspěšný startup, který absolvoval prestižní londýnský akcelerátor Techstars, zaplňuje mezeru na trhu kybernetické bezpečnosti v rapidně rostoucí oblasti mobilních aplikací a internetu věcí.

IP Fabric vznikla v roce 2015 na základě mnohaletých zkušeností certifikovaných specialistů s problematikou síťové infrastruktury ve velkých korporacích. Unikátní algoritmus IP Fabric umožňuje automatizaci analýzy podnikové síťové infrastruktury a její zefektivňování. Toto řešení uvítají především velké nadnárodní společnosti, jejichž infrastruktura je komplikovaná a nepřehledná, což zásadně oslabuje stabilitu a kontinuitu fungování firmy.

 

 

Související články