Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Krutý budík vás jen tak zaspat nenechá

Krutý budík vás jen tak zaspat nenechá

Většinou používáme vestavěný budík v Androidu. Pokud nám nestačí, máme na výběr stovky jiných. Jeden z nejnovějších je ale obvzlášť krutý, my jsme mu neunikli.

Pikantní je, že za novým budíkem Mimicker Alarm stojí Microsoft a je určený jen pro platformu Android. Ale to je opravdu jen perlička na úvod. Důležitější je, jak budík funguje a že to dělá hodně dobře.

Základ je prostý. Budíků může být samozřejmě víc, nastavení každého funguje stejně. Nastavíte čas a to pomocí dvou kroužků. Je to možná trochu složité, ale ne natolik, že byste s tím ztratili víc než je nutné. Pak si vyberete, které dny v týdnu má být budík funkční a potvrdíte ho. Tedy obvyklý postup.

Zajímavé to začne být při buzení. Vpravo na displeji budík zrušíte, vlevo posunete buzení o pět minut. Ale pozor, pro zrušení budíku musíte splnit jeden z úkolů. Asi nejlehčí je hra, kdy musíte několikrát ťuknout na panáčka létajícího panáčka po displeji. Zásahy musí být tři a po každém panáček začne zrychlovat.

Pokud se trefíte, budík je zrušený. Ale pozor, takto na zkoušku, to jde snadno, ovšem rozespalé ráno – to je jiná. Když se vám to nepovede, tak se objeví další test. Ten už je složitější. Na displeji se objeví požadavek na to, abyste třeba předvedli smutný obličej. A aktivuje se přední kamera fotoaparátu. No, zkuste si to, fakt to není snadné. Tato zkouška trochu zlobí, pokud máte v pokoji tmu, protože budete muset rozsvítit. Mobil vás na to upozorní.

Další zkouška také využívá fotoaparát, ale zadní. Musíte najít barvu, kterou po vás budík chce. Zde se může aktivovat i přisvětlovací dioda, pokud je v ložnici příliš velká tma. No a poslední zkouškou je převyprávění textu, který se objeví na displeji. To zní snadno, ale text je anglicky a jsou to jazykolamy. V našem případě se to ale povedlo pokaždé. Systém je k výslovnosti docela tolerantní.

Pokud vám nějaký test nejde, tlačítkem zpět si můžete úkol změnit. Ale úplně se budíku jen tak snadno nezbavíte. Jedině, že ho zrušíte v aplikaci. Ovšem už to vás zaručeně probere.

Aplikace je zdarma a má několik dalších funkcí, které z ní dělají jeden z nejzajímavějších budíků v aplikačním obchodu Androidu.

Související články