Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Geniální Genius. Pokud máte rádi hudbu, nesmí vám chybět

Geniální Genius. Pokud máte rádi hudbu, nesmí vám chybět

Posloucháte svou oblíbenou písničku a nerozumíte textu? Zpívají tam o lásce nebo o pásce? O milování nebo žalování? S aplikací Genius už budete mít jasno. Zná totiž 1,7 milionu textů písní a dokáže je nyní zobrazit i při přehrávání.

Ale od začátku. Pokud si aplikaci stáhnete (je zdarma pro Android i iPhony), tak můžete okamžitě vyhledávat texty svých oblíbených písniček. Třeba tak, že napíšete jejich název na řádku a dáte hledat. Aplikace vám bude napovídat, takže se nemusíte ani bát, když si nebudete název písničky nebo interpreta pamatovat přesně.

V dalším případě jméno nemusíte znát vůbec. Prostě uslyšíte třeba v televizi vaši oblíbenou písničku, vytáhnete mobil, spustíte Genius a zmačknete tlačítko pro poslech. A aplikace sama pozná, co v televizi hrají a ihned zobrazí text. Funguje to stejně jako například u aplikace Soundhound, jenže tam když chcete text, tak vás aplikace pošle mimo a nabídne jen výsledky vyhledávání.

Genius je v tomto směru mnohem rychlejší a text zobrazí okamžitě. Navíc většinou zobrazuje i další informace o písničce, často je k dispozici i videoklip, kde si písničku můžete znovu přehrát. A to buď v malém okně pod textem nebo přes celou obrazovku.

Třetí možností je vyhledání textu automaticky, pokud posloucháte na mobilu hudbu třeba z Apple Music, Hudby Google nebo z jiného zdroje. Nejdříve musíte tuto funkci v menu aktivovat, následně se vám při poslechu hudby v notifikační liště objeví oznámení a odkaz na text přehrávané skladby.

Zatím jsme jen chválili, ale našli jsme i mušky. Databáze textů je obrovská, ale písniček je mnohem víc. Takže některé méně obvyklé věci Genius prostě nezná. Často to jsou starší písničky, stejně tak nemůžete počítat s tím, že aplikace najde všechny texty českých nebo slovenských interpretů. Hity ano, méně známé songy nikoliv.

Pro rozpoznávání písniček je lepší třeba zmiňovaný Soundhound, ten pozná i velké rarity. Pro běžné použití nám ale Genius velmi vyhovoval a to co hrály hudební televizní stanice našel na 98 procent. Což je velmi slušné. Jen u některých písní nezobrazil text ihned, museli jsme si vybrat ze seznamu skladeb. Platí to především pro různé remixy a podobně.

Na závěr ještě jedna zajímavá funkce. Pokud některým částem anglického (občas i v jiném jazyce) textu nerozumíte, stačí na něj klepnout a dostanete se k vysvětlení vybrané pasáže. Je to sice opět v angličtině či jiném jazyce, ale třeba s pomocí překladače se k výsledku dobere každý.

Související články