Přes den lyžujte, večer se kochejte statistikami

Ještě než nazujete lyžáky, nebo vyrazíte prorazit bílou stoupu, mrkněte na aplikace, které se vám můžou hodit. Soutěživost totiž není nikdy na škodu! A vaše sportovní výkony získají úplně nový rozměr.

Ski Tracks: screenshotAplikací na měření rychlosti jízdy, spotřeby kalorií, najetých kilometrů, převýšení nebo času je celá řada, nejlépe hodnocenou z nich je aplikace Ski Tracks. Ta vám celý den měří výkon i bez nutnosti internetového připojení. Ze získaných dat vytváří statistiky a grafy, kterými se poté můžete pochlubit na svém Facebooku. Podobné aplikace s dobrým hodnocením jsou také Trace Snow nebo Ski Pursuit. Pro zhodnocení svého výkonu na běžkách využijete aplikaci CoPilot SpeedWay (Windows Phone), která změří i čas okruhů a vyhodnotí nejlepší kolo.

Pokud se vám nechce stahovat novou aplikaci na lyžování, když už máte podobnou třeba na běhání, můžete zpravidla použít tu samou, a ušetřit místo v paměti. Například Sports Tracker zaznamenává údaje o rychlosti, kaloriích a najetých kilometrech také – stačí si jen vybrat, zda chcete sledovat sjezd, běžky či třeba snowboard. Můžete si pak připomenout, kolik jste toho za den najezdili, jaké rychlostní rekordy jste překonali a které sjezdovky jste zvládli projet.

Pokud chcete spojit sportování ještě s pomocí druhým, stáhněte si aplikaci od ČEZu: EPP – Pomáhej pohybem. Aplikace totiž jednak zaznamenává klasické sportovní statistiky, ale zároveň za jakýkoli váš pohyb sbíráte body, které poté přidělíte vámi zvolenému charitativnímu projektu – pokud nasbírá vytyčený počet bodů, bude jeho realizace finančně podpořena.

Související článek Na O2 TV Sport startuje jarní část HET ligy. Užijte si více zápasů, funkci videorozhodčí i show TIKI-TAKA v novém
Nahoru