Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Elektronická evidence tržeb postoupila do třetího čtení

Elektronická evidence tržeb postoupila do třetího čtení

Ve středu 7. 10. proběhlo druhé čtení vládního návrhu na zavedení elektronické evidence tržeb. Jednání, při kterém mají poslanci právo na pozměňovací návrhy, trvalo několik hodin. Nakonec Poslanecká sněmovna vládní návrh pustila do třetího čtení. Nad návrhem se ještě jednou sejde rozpočtový výbor, aby posoudil vznesené pozměňovací návrhy, poté přijde na řadu závěrečné schvalování. Pravicová opozice přitom vyhlásila, že bude přijetí normy blokovat i za využití obstrukcí. Zavedení elektronické evidence tržeb se stále plánuje na polovinu příštího roku.

Opozice mimo jiné vytýká, že díky EET získá vláda větší kontrolu nad občany. To však Babiš vyvrací. „Je nesmysl, že budeme sbírat informace o zákaznících. EET žádným způsobem neidentifikuje zákazníka,” bránil se ve středu ve Sněmovně.

S námi vám žádná důležitá informace o e-tržbách neuteče

Informace o plánovaném systému elektronické evidence tržeb (e-tržeb) najdete na Modrém blogu na jednom místě. Pokud o žádnou důležitou informaci nechcete přijít, nechte nám na sebe e-mail a my Vám o všech důležitých novinkách dáme vědět.

Související články