Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Dejte sbohem černým skládkám se ZmapujTo

Dejte sbohem černým skládkám se ZmapujTo

Ne, zas tak jednoduché to nebude. Ale až objevíte nějakou černou skládku během svých výletů, můžete o ní dát vědět, a další lidé ji mohou zlikvidovat.

Projekt vznikl již v roce 2012 v rámci boje proti nelegálním skládkám. Dnes je v provozu již druhá verze ZmapujTo.cz, ale už za první dva roky existence se do projektu zapojilo víc neč 40 obcí a bylo oznámeno víc než 2 500 nelegálním svozů odpadu.

Dnes, po několika vylepšeních a přidání responsivního designu je do celého projektu zapojeno 983 institucí. Většinou se jedná o městské nebo obecní úřady, které mají ze zákona povinnost se zabývat podněty občanů. V nové verzi navíc už nemusíte oznamovat pouze černé skládky, ale také další problémy, na které ve městech a v přírodě narazíte (například poškozená hřiště atd.).

Aplikace ZmapujTo také nabízí možnost se zapojit do jednorázových mapovacích aktivit. Aktuálně můžete například mapovat billboardy a mítinky politických stran před evropskými volbami, nebo zmapovat aktivity celorepublikové úklidové akce „Ukliďme Česko“.

Podrobnosti o projektu najdete na webu www.zmapujto.cz a protože nedílnou součástí je i aplikace, můžete si ji zdarma stáhnout zde pro Android nebo zde pro iOS.

A příště, až uvidíte černou skládku nebo nějaký nepořádek, nebudete muset pouze nadávat…

Související články