Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Máme za sebou další O2 Guru veletrh plný novinek

Máme za sebou další O2 Guru veletrh plný novinek

Všichni naši O2 Guru a ty největší mobilní novinky na jednom místě. To je dvoudenní hardwarové školení nazvané O2 Guru veletrh. Letos se všichni sešli už posedmé.

Více než stovka O2 Guru se potkala v O2 areně, kde objevovali nové technologie od našich partnerů. Aktuální novinky ve svém portfoliu jim předvedli Samsung, Microsoft, Huawei, Alcatel, Google, Gigaset a Doro.

O2 Guru si tak mezi prvními mohli vyzkoušet novinky jako je například Samsung Galaxy J1 Ace, který se v naší nabídce objeví v průběhu července, ALCATEL ONE TOUCH IDOL3, nebo Huawei Y635. Tento velmi dobře vybavený LTE telefon s velkým 5“ displejem a 5 Mpx fotoaparátem s technologií HDR mohou nyní všichni zákazníci s tarify FREE pořídit s bonusem 1000 korun, a mobil je tak vyjde na bezkonkurenčních 2 400 korun.

Podívejte se, jaké novinky naši partneři během O2 Guru veletru představili

O2 Guru veletrh je však jen jednou ze součástí našeho zaměření na nabídku LTE telefonů. Letos na jaře jsme spustili iniciativu Pravda o mobilech a tabletech, ve které zákazníky upozorňujeme na nástrahy spojené s výběrem nového mobilu. Tou hlavní léčkou bývají zastaralé přístroje, na které láká řada prodejců. Tyto telefony sice na první pohled působí moderně, ale nepodporují rychlý internet 4G LTE a jejich uživatelé je proto nemohou využívat naplno.

Pravda o mobilech a tabletech po dvou měsících přináší své první výsledky –  nyní už nejrychlejší internet podporuje více než polovina (58 %) nově aktivovaných telefonů v síti O2. Uznáváme, že to stále není moc, a proto budeme v aktivitách zaměřených na LTE telefony pokračovat i dál.

Kampaň se projevila i na prodejích telefonů, které mezi první a druhým čtvrtletím stouply o třetinu. Online prodej vzrostl dokonce na 3,5 násobek a nyní se tak na prodeji všech mobilů podílí  6,5 procenty. Svou zásluhu na tom má určitě i náš nový e-shop, do kterého jsme přidali řadu funkcí pro usnadnění výběru – pro lepší představu o velikosti telefonu ho porovnáváme s velikostí platební karty, uvádíme také informaci o výdrži baterie, kterou sami testujeme, nebo obsah balení. Přímo na našem webu najdete také srovnání cen s vybranými konkurenty.

A jaké smartphony jsou u našich zákazníků nejoblíbenější?

V posledních týdnech v prodejích vedou tyto telefony. Tento žebříček jasně potvrzuje, že řada lidí se při výběru mobilu hledá výkonný telefon za nízkou cenu.

Další výhodou nákupu u O2 je možnost nákupu na splátky bez navýšení, které jsou nyní díky Extra kartě dostupné i pro zákazníky s předplacenou kartou. Nákupu na splátky u nás využívá pětina zákazníků a polovina z nich k tomu používá EXTRA kartu, díky které mohou ušetřit až 40 % z měsíčního vyúčtování O2 služeb. Tato úspora je často v podobné výši jako měsíční splátka nového mobilu a ten díky tomu zákazníka prakticky nic nestojí.

Související články