Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Upovídaná žena a stručný muž – platí to i v telefonování a SMSkách?

Upovídaná žena a stručný muž – platí to i v telefonování a SMSkách?

Také ze všech stran slýcháte, že ženy velmi rády klábosí po telefonu a probírají se svými kamarádkami vše od nového objevu přes vyhlídnuté šaty až po plány na víkend? Zato muži bývají stručnější a na nějaké SMSky si zrovna nepotrpí. Jejich partnerky jim to pak často vyčítají a muži si zase stěžují na ženskou ukecanost. Je tomu skutečně tak? Nejedná se o přežité stereotypy?

Podle nejnovějších údajů ženy v telefonování skutečně vedou. Provolají totiž o třetinu více času než muži. Ti se tak se svými 201 provolanými minutami měsíčně řadí mezi tu méně hovornou část populace. I v SMSkách hrají prim ženy, měsíčně se proťukají k počtu 98, muži jim však se svými 76 esemeskami slušně konkurují. Jak se ovšem zdá, v zahraničí tato pravidla padají. Muži totiž z ciziny telefonují výrazně častěji než ženy, během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám stačí 40. A s kolika lidmi po telefonu nejčastěji komunikují ženy a s kolik muži? Tady je to téměř remíza – muži mají průměrně 15 komunikačních partnerů, což je o jednoho více než u žen.

zeny_vs_muzi

 

Muži spotřebují o polovinu více dat než ženy

Chytré telefony ovládly svět a s nimi i mobilní data. Vždyť nejrychlejší mobilní internet 4G LTE už frčí skoro ve všech koutech republiky. Jak si stojí v užívání mobilních dat muži a ženy a jaké mobily jsou nejoblíbenější?

Datují hlavně mladí. A datují velmi rádi. To dokládají také provozní statistiky O2. Pro celých 71 procent mladých lidí do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Aby taky ne, když smartphone vlastní 75 procent všech mladých lidí v této věkové kategorii. Mladí muži v datování vedou – v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky. Jedná se však o průměrnou spotřebu dat, zejména mezi mladými, kteří používají LTE zařízení, se najde řada lidí, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než 5 GB dat za měsíc. Průměrný objem přenesených dat ale s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

A jaké telefony nejraději používají muži a jaké jsou zase oblíbené u žen? Obě pohlaví využívají vesměs stejné telefony, rozdíl je pouze v pořadí. Ženy jednoznačně preferují Samsung Galaxy Trend Plus, u mužů vede střídmější Nokia C2-01. Tyto telefony ale nepodporují nejrychlejší mobilní internet 4G LTE, takže jejich majitelé nemohou naplno využívat rychlost mobilních dat, kterou jim O2  nabízí.  Nyní mají ideální příležitost svůj telefon vyměnit za nový s podporou LTE – O2 všem zákazníkům tarifů FREE do 15. července nabízí deset oblíbených LTE telefonů s bonusem 1 000 korun.

Z mobilů, které podporují nejrychlejší internet 4G LTE to u žen vyhrál Samsung Galaxy S4 mini, kterému šlape na paty jablkový telefon – Apple iPhone 5s. U mužů je to stejné, jen v obráceném pořadí.

další_zajímavá_čísla

 

Štítky
Související články