Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

LTE smartphone za babku. Recenze Huawei Ascend Y550

LTE smartphone za babku. Recenze Huawei Ascend Y550

Dne 20.11.2014

LTE už není u chytrých telefonů nijak vzácná funkce a my sami se snažíme přinášet LTE smartphony ve všech cenových hladinách. Ve třídě cenově nejdostupnějších smarpthonů s LTE teď kraluje elegantní Huawei Ascend Y550.

Cenově dostupné modely Huawei patří v naší nabídce k dlouhodobě nejpopulárnějším. A nový model Ascend Y550 je na nejlepší cestě stát se dalším hitem. Je to jeden z našich favoritů vánoční reklamní kampaně a máme pro to zcela jasný důvod. V současnosti jde totiž o nejlevnější smartphone s podporou LTE v naší nabídce. Za málo peněz tak doslova dostanete hodně muziky, protože si budete moci vychutnat rychlé přenosové rychlosti naší dynamicky rostoucí LTE sítě.

Nový LTE smartphone od Huawei vyjde už na 3 360 korun, případně si ho můžete pořídit na splátky. Dopředu nemusíte platit nic a i poté vás po dva roky smartphone vyjde na zanedbatelných 140 korun měsíčně. A to ještě můžete v rámci naší vánoční nabídky s novým tarifem získat zpět až 3 000 korun.

hw_374300Ale pojďme se věnovat smartphonu samotnému. Za danou cenu nelze očekávat kdovíjakou výbavu, ale na druhou stranu už rozhodně neplatí, že levné smartphony jsou hodně funkčně osekané. Jistě, třeba displej s úhlopříčkou 4,5 palce a rozlišení 854 x 480 pixelů není z nejzářivějších a nejjemnějších. Většině uživatelů však bude bohatě stačit, úhlopříčka je výborným kompromisem mezi kompaktní velikostí telefonu a prostorem pro obsah na displeji.

Telefon se tak hezky vejde do kapsy a dobře sedne do dlaně – tomu pomáhají i zaoblené hrany. Konstrukce také působí příjemně bytelným dojmem, tělo je z hladkých, ale odolných plastů. Snímatelný kryt baterie drží na svém místě jako přibitý, pod ním najdeme slot na SIM i paměťovou kartu.

I další výbava Huawei Ascend Y550 je veskrze moderní. Telefon má silný čtyřjádrový procesor, 1 GB RAM a také Android 4.4.2. Huawei dovybavil systém svým uživatelským rozhraním Emotion UI. Ovládání je jednoduché a intuitivní, není třeba v něm hledat jakékoli speciality. Je dobré vědět, že Huawei používá uspořádání s veškerými ikonami aplikací srovnanými na úvodních obrazovkách. Uživatel si také může vybrat jednodušší a ještě přehlednější verzi prostředí.

hw_374301Mnozí výrobci u levných smartphonů ušetří peníze i tím, že jim nedají sadu hardwarových tlačitek a používají virtuální tlačítka na displeji. U modelů s menší úhlopříčkou displeje to ovšem zbytečně ubírá drahocenné místo, Huawei k tomuto řešení naštěstí nepřistoupil a pod displejem má klasickou sadu senzorových tlačítek – zpět, home a menu. Někomu ovšem může chybět jejich podsvícení.

Už i do levných telefonů dorazily některé nové softwarové vychytávky. Jednou z nich je například ultra úsporný režim, který umožní přežít v nouzi i s nízkým stavem nabití baterie. S 10 % na ukazateli se dá zůstat na příjmu celý den, smartphone však v tu chvíli už vlastně neslouží svému účelu, aktivní jsou jen některé základní funkce. A rozhodně si neužijete LTE.

Suma sumárum je Huawei Ascend Y550 takový normální smartphone. Náročné uživatele určitě nenadchne, ale těm, kteří nepotřebují tak pokročilé funkce, bude bohatě stačit. Podpora LTE z něj dělá lákavou volbu pro ty, kdo nechtějí moc utrácet a hodlají svůj chytrý telefon používat třeba i několik let. Za danou cenu je to jistá a nenáročná investice.

Prohlédněte si Huawei Ascend Y550 na našem webu, kde si jej můžete rovnou zakoupit.

Štítky
Související články