Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Ty nejlepší fotoaplikace pro iPhone, díl 1.

Ty nejlepší fotoaplikace pro iPhone, díl 1.

Dne 16.11.2014

V dnešní době už chytré mobilní telefony čím dál méně slouží jako telefony. Mnohem častěji je využíváme jako webové prohlížeče, herní konzole, MP3 přehrávače a především jako fotoaparáty. Doba, kdy byl mobilní fotoaparát pouze „do počtu“ a jím pořízené snímky byly temné, rozostřené a plné šumu, jsou naštěstí pryč. Dnešní hardware totiž mnohdy překoná i kvalitní kompakty a navíc do mobilu můžeme doinstalovat různé fotoaplikace, které naši snahu o dokonalý snímek ještě podpoří.

 

Ke špičce vždy patřily smartphony od Applu a nejinak je tomu i s letošním modelem iPhone 6. I když už samotný fotoaparát patří ke špičce (což nemusí být jasné při pohledu na jeho 8 Mpix), proč si focení neusnadnit nebo naopak nevyšperkovat? Aplikací je dost a my bychom vás s nimi rádi seznámili.

hipstamatic_2Absolutní klasikou je Hipstamatic. Čtvercové fotografie, spousta různých filtrů a nastavení. Vše jednoduše a přehledně. Pro ty, kdo to s fotografováním myslí alespoň trochu vážněji (nebo umělečtěji), se jedná o naprostou nezbytnost.

 

Pure_photo

PureShot

Opačnou cestou se vydala fotoaplikace PureShot. Zaměřuje se na maximální kvalitu a široké možnosti nastavení vaší fotografie a filtry nechává na jiných. Rádi byste histogram? Žádný problém. Uzamčení expozice, vývěr mezi plošným nebo bodovým ostřením, informace o detailech budoucí fotografie na displeji… Funkce, které znáte z pokročilých kompaktů nebo zrcadlovek máte na jednou u sebe na mobilu.

Noir_photo_2

Noir Photo

 

Zajímavou aplikací je také Noir Photo. Jak už sám název napovídá, pomůže vám vytvořit fotografie ve stylu noir – temnější, s vysokým kontrastem, kdy můžete ignorovat dokonalou kompozici a naopak se zaměřit třeba na siluety. Pořízenou fotografii si samozřejmě můžete různě upravovat – nad celým kreativním procesem máte vždy absolutní kontrolu. A pokud vás nebude bavit černobílá varianta, můžete pracovat i se sépiovou, stříbrnou, modrošedou a dalšími barevnými variantami.

Samozřejmě existuje mnohem více aplikací a my bychom vás s těmi nejlepšími nebo nejzajímavějšími v budoucnu rádi seznámili. Pokud už nyní chcete vědět víc, doporučujeme web www.iphonefoto.cz, který před čtyřmi lety založil Tomáš Tesař a kde se dozvíte o focení s iPhonem vše potřebné.

My se budeme těšit u dalšího dílu, kdy se zaměříme na filtry a úpravu fotografií.

 

Související články